Навіщо команді Зеленського розпродавати українську землю? | ГОЛЬДАРБ

Міністр іноземних справ Клімкін попереджає, що половина українців працюватиме не в Україні, а за її межами. Які дії нової влади мають бути першочерговими, аби «пророцтво» Клімкіна не справдилося?

Наситити економіку грошима – не кредитами МВФ під невигідні українцям умови, які ведуть до руйнування українських громадян і боргової залежності,  а шляхом зниження облікової ставки Нацбанку, зробивши кредити дешевими для українського бізнесу, так само як і побутове кредитування. Збільшити соціальні виплати людям – це дасть поштовх внутрішньому ринку, виробничо-товарним відносинам.
Джерел для цього достатньо: приведення в порядок податкової бази виведе великий масив тіньового бізнесу в «білий» сектор. За оцінками фахівців, більше половини української економіки перебуває в тіні. «Тобто, грубо кажучи, «з тіні» отримаємо $ 60 млрд, а це і податки, і легальні робочі місця. Скорочення роздутого чиновницького апарату і витрат на нього, переспрямування 200-мільйонних премій Коболєва та 100-тисячних зарплат чиновників на збільшення соціальних виплат звичайним громадянам. Створення податкових “гаваней” усередині України, офшорних зон для залучення реальних чужих грошей; гарантії інвесторам про непорушність їхнього права власності. Стовідсоткове повернення вкладів громадян спонукає людей знову довіряти вітчизняній банківській системі.
На жаль, замість цього, як мантру, в команді Зеленського повторюють із різними акцентами лише одне: «відкриємо ринок землі». Перекладаю: «давайте продамо українську землю», не пояснюючи при цьому, що від цього буде Україні та українцям. У них немає таких відповідей, бо тема «замовна», бо потрібно зробити так, щоб українська земля стала товаром.
Сільськогосподарської землі у нас наразі є 41 млн га. За нинішніх умов, коли Україна перебуває в піке, гектар на ринку коштуватиме $ 1–1,5 тис. Якщо уявити, що будуть розпродані абсолютно всі сільгосп землі (гіпотетично, якщо не дадуть вкрасти ці гроші), наша країна отримає від $ 40 до 60 млрд. А далі що? Що робитиме держава, яка втратила єдино важливий актив, що залишився у неї, – родючу землю, яка годує людей?
Що новий Уряд і парламент планують зробити з цими грошима? Куди вони підуть? Що дадуть Україні, якій «на прожити» в рік необхідна майже така ж сума? У рік! Нові технології дозволять іноземцям без наших селян обробляти свою, раніше українську, землю хімією і машинами. Це очевидно неправильний шлях, який потрібен не Україні, а МВФ та іншим кредиторам. І якщо нова влада його обере, це буде чіткий і зрозумілий сигнал всім громадянам нашої країни, що ця влада працює не на Україну, а проти неї.