Нідерланди відмовили українській владі, а не українцям

Шкода, що так багато часу знадобилося, аби європейські та американські лідери розібралися, хто представляє нинішню українську владу. Хто, на моменті Майдану, виліз в перші крісла і на що ці діячі здатні; що таке депутатський корпус, наскільки більшість із них справді «народна».

Проте розуміння приходить. Нідерланди – яскравий приклад того: це оцінка не українцям, а президенту, міністрам, депутатам. Також це попередження: ніхто останніх не врятує.

За великим рахунком, втрачає вся країна, але оцінку європейці дали не «пересічному українцеві», а тим людям, які зараз представляють Україну. Тим, хто останні два роки керує країною – саме їхні дії оцінили. З таким керівним складом, який на сьогодні представляє Україну, Європа вже, очевидно, не згодна.

Українцям потрібно зараз не виправдовуватися перед нідерландцями, забути про слово «МВФ» (почати сприймати його лайливим). Потрібно почати наводити порядок у своєму домі; адже продовження сьогоднішнього божевілля призведе до руйнування країни, – про це варто задуматися.

Треба розуміти, що важливо не те, що хтось говорить, – важливо те, що він робить. Що зробили ті, хто сьогодні рветься до Кабміну? Хіба у них не було часу? Хіба їм не надали мандат довіри? У них було все, аби принаймні щось змінити в країні, поліпшити, перебудувати, розвинути її.

Звичайно, у дечому нинішня команда все-таки досягла успіху. Вона, на відміну від народу, не перебуває у «важкому стані». Підтримку народу вона хвацько конвертувала в гроші та інші блага для себе. Час і можливості щось змінювати в країні були, і вона «змінювала», тільки під себе: дерибанила бюджет і потоки з божевільним прискоренням.

Люди, які керують зараз країною, вважають, що, дорвавшись до владних кабінетів, вони стали її власниками, перетворили її в акціонерне товариство та володіють мажоритарним пакетом цінних паперів.

Радує одне – рано чи пізно дії цих персонажів при владі однозначно будуть визнані нелегітимними, такими, що призвели до шкоди для держави. З точки зору права це зумовить їхню відповідальність, а також застосування реституції щодо всього, що вони «понавідчужували».

Переконаний, що перевибори, як мінімум парламенту, абсолютно новий Кабмін дадуть можливість молодим та амбітним професіоналам чесно працювати і виводити країну з кризи, в яку її загнали нинішні управителі. І Нідерланди також це оцінять.