«Пігулка пам’яті» про реальні наслідки «реформ»

Максим Гольдарб:

Коли Порошенко і Ko, дуже бажаючи залишитися при владі ще на один термін, будуть з усіх телевізорів і білбордів розповідати про проведені ними «реформи», для більш простого розуміння пишномовних розповідей ми наводимо короткий переклад на нормальну мову цих самих «реформ». Пігулка пам’яті, так би мовити. Збережіть собі. Отже:

1. «Реформа» банківської системи, крім триразового знецінення гривні та заощаджень українців, мала наслідком зростання цін на всі товари і послуги сумарно за 4 роки в 3-5 разів (продукти, паливо, транспорт і т. д.).

При цьому:
– $ 7 млрд пропали у людей і бізнесу в зруйнованих владою банках;
– $ 62 млрд втратили сумарно пенсіонери від знецінення пенсій (була $ 190, а стала $ 87) і $ 147 млрд — втрати працюючих українців від знецінення зарплат (була $ 430, а стала $ 242).

2. «Реформа в сфері ЖКГ» обмежилася виключно зростанням тарифів на всі комунальні послуги від 3 до 7 разів (у залежності від виду) без відповідного зростання їх якості, ремонту інфраструктури, модернізації та енергоефективності.

3. «Медична реформа» розділила безкоштовну медичну допомогу, гарантовану Конституцією України в державних і комунальних установах, на дві частини: платну, яка не фінансується з бюджету, і безкоштовну, яка фінансується із бюджету та по суті зведена до нуля. Причому, загальні витрати держбюджету на безкоштовну медицину за 4 роки скоротилися в 2,8 рази: із $ 8,12 млрд у 2013 році до $ 2,92 млрд у 2017 році.

4. «Пенсійна реформа» знизила величину оцінки одного року страхового стажу з 1,35% до 1% заробітної плати, що призвело до зменшення розміру більшості пенсій 12 мільйонів пенсіонерів на 25-30%.

Крім того, було збільшено страховий стаж, необхідний для призначення пенсії, із 15 до 25 років, що стало завуальованим підвищенням пенсійного віку.

5. «Судова реформа», всупереч Конституції, сконцентрувала судову владу в руках президента, а також зробила суди недоступними для більшості українців внаслідок збільшення ставок судового збору, авансування майбутніх судових витрат, введення монополії представництва інтересів людей в судах адвокатами.

Кожен наступний день перебування цієї гоп-команди при владі — це МІНУС всього в країні: людей, території, активів, майна. Можливостей, майбутнього, перспектив.