Програма «Про тебе» з Максимом Гольдарбом (Ефір 2, від 30/09/2017)

У другому випуску «Про тебе» з Максимом Гольдарбом  програми про життя й труднощі українців, де без теорії, з максимумом практичних рекомендацій гостям ефіру надається покрова інструкція для вирішення їхніх проблем –  обговорили три теми: золоту комуналку, вбивче «Київенерго»  та  боротьбу за пенсію.

ТЕМА 1. ТЕПЛОВИКИ ПОГРОЖУЮТЬ ПОДАТИ ПОЗОВ ДО СУДУ НА ЛЮДЕЙ, ЯКІ ВІДМОВЛЯЮТЬСЯ ОПЛАЧУВАТИ ПІДІГРІВ «ПОВІТРЯ» 

Зламати систему – таке завдання перед собою поставили прости кияни, які живуть у будинку на вул. Є. Чавдар, 28.

Із 2014 року, саме коли підвищили тарифи, тепловики нараховують мешканцям борг за опалення. Для того, щоб з’ясувати у чому річ, жителі почали активне листування з компанією.  Чергова відповідь – ультимативна: якщо мешканці не платять за рахунками, юристи «Київенерго»  подають на кожного окремого боржника до суду.

Жителі попросили представників компанії припинити постачання теплоносія до батарей встановлених на сходових клітинах. У відповідь, працівники структури посилаються на постанови Кабміну та різного роду документи, які, мовляв, забороняють їм вчиняти так, як просять мешканці. А це, фактично, опалювати, повітря.

І це ще не все, половина батарей на поверхах — несправні. Одначе, це не зупиняє тепловиків, які щозими вказують у квитанції кількість гігакалорій. Тож, люди не хочуть миритися з несправедливістю і всіма силами відстоюють власні інтереси.

Запропонована «Схема дій»

1. Після отримання копії заяви від «Київенерго» про видачу судового наказу з паспортом у районному суді дізнатись про прийняте рішення (за необхідності перевіряти ситуацію протягом місяця, навідуватись до суду раз на тиждень).

2. Варіант А. Якщо видано судовий наказ, подаєте протягом 10 днів з дня отримання його копії заяву про його скасування (зразок надається).

Варіант Б. Якщо дізнались про наявність судового наказу після 10-ти денного терміну, у суді ознайомлюєтеся з матеріалами справи та отримуєте копію судового наказу (зразок заяви надається) і разом із заявою про скасування судового наказу подаєте клопотання про поновлення строку на оскарження (зразок надається).

У разі відхилення заяви подаєте апеляційну скаргу на судовий наказ.

У разі задоволення заяви та переходу справи в позовне провадження («Київенерго» подало позов про стягнення заборгованості) надаєте заперечення проти позову.

ТЕМА 2. БЕЗВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЕНЕРГЕТИКІВ ПРИЗВЕЛА ДО БАГАТОТИСЯЧНИХ ЗБИТКІВ У ЖИТЛОВОМУ БУДИНКУ

Більше року жителі будинку по вулиці Гарматна, 42 живуть у суцільному напруженні. Мережа у п’ятиповерхівці не витримує зростаючого навантаження – як наслідок, напруга постійно «скаче». І збитки деяких сімей сягають кількох тисяч гривень. У господарствах зіпсовані: телевізори, холодильники, мікрохвильовки і решта більш дрібних приладів.

Люди, звісно, регулярно скаржаться до «Київенерго». Проте ремонтники та аварійні бригади просто констатують факт: мовляв, справді, проводка перебуває в незадовільному стані та обмежуються… ізоляційною стрічкою.

Запропонована «Схема дій»

 

1. Мешканцям будинку по вулиці Гарматна 42 в першу чергу необхідно провести загальні збори, на яких обрати 3-5 співвласників які сформують склад внутрішньої комісії, рішення затвердити відповідним протоколом загальних зборів співвласників.

2. Сформована комісія має перевірити (в межах можливості) повноту надання наведеного вище переліку послуг по обслуговуванню будинку та прибудинкової території та зафіксувати всі наявні недоліки та факти не надання вказаних послуг.

3. За результатами перевірки комісія має скласти відповідний акт в якому відобразити всі виявлені недоліки та факти не надання послуг.

4. Укладений внутрішньо-перевірочною комісією акт перевірки разом із наявними доказами щодо не надання окремих послуг та протоколом загальних зборів про обрання комісії, необхідно направити до Управління (інспекції) самоврядного контролю при КМДА (вул. Хрещатик 36, м. Київ, 01044,  т. 235-36-99).

РЕЗУЛЬТАТ

5. Інспекція має перевірити факти викладені мешканцями будинку по вулиці  Гарматна 42, змусити Комунальне підприємство «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Солом’янського р-ну м. Києва» провести перерахунок за ненаданні послуги та усунути виявлені недоліки.

У РАЗІ ІГНОРУВАННЯ ВАШИХ ВИМОГ :

 6. Якщо житлово-комунальна інспекція та/або Комунальне підприємство «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Солом’янського р-ну м. Києва» проігнорують Ваші вимоги (що малоймовірно, але ми повинні готуватися до різноманітного розвитку подій) необхідно поскаржитися на їх бездіяльність до міського Голови.

7. Попередити Комунальне підприємство «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду  Солом’янського р-ну м. Києва» про відмову сплачувати рахунки за обслуговування будинку та прибудинкової території до проведення перерахунку за ненаданні послуги та усунення виявлених недоліків. 

8. Для перевірки доцільності та ефективності використання коштів, отриманих за обслуговування будинку та прибудинкової території, Комунальним підприємством «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Солом’янського р-ну м. Києва» можна звернутись з відповідною заявою до Державної аудиторської служби України.

9. Крім запропонованих заходів, вказана Вами проблема може бути вирішена в судовому порядку. 

ТЕМА 3. «ПЕНСІЙНА РЕФОРМА»: ЛЮДЯМ БЕЗ ПОЯСНЕННЯ ВІДМІНУСОВУЮТЬ ПО ДЕСЯТЬ РОКІВ СТАЖУ

Сотні тисяч людей, які очікують на оформлення пенсії, знаходяться у зоні ризику. Документи, які вимагають у Пенсійному фонді, нерідко просто неможливо отримати. Приміром, у героїні програми «Про тебе» вимагають довідку з підприємства, якого не існує з часів розпаду Радянського Союзу.

Як наслідок, із трудового стажу викреслили 10 років. Тепер жінка побоюється, що через реформу взагалі може залишитися навіть без мінімальної соцвиплати.

Запропонована «Схема дій»

1. Подати заяву до Пенсійного фонду України з метою оскарження відмови Центрального об’єднаного управління Пенсійного фонду в м. Києві в зарахуванні стажу роботи.

2. У разі відмови в зарахуванні стажу Пенсійним фондом подати позов (зразок надається) про визнання дій протиправними та зобов’язання зарахувати стаж роботи. Сплатити судовій збір можливо за допомогою Інтернету за посиланням: http://pd.ki.court.gov.ua/sud2607/gromadyanam/rs/.

У разі задоволення позову та набрання рішенням законної сили подати заяву про:

1) видачу виконавчого листа;

2) відкриття виконавчого провадження.

3. Якщо позов буде відхилено, подати апеляційну скаргу.