Програма «Про тебе» з Максимом Гольдарбом (Ефір 5, від 21/10/2017)

У ході програми обговорили історію жителів будинків у Дніпрі, які можуть залишитися без газу взимку,  а також бюрократичні перешкоди, через які півтора мільйона студентів стануть бездомними.

ТЕМА 1. ЖИТЕЛІ БУДИНКУ МОЖУТЬ ЗАЛИШИТИСЯ БЕЗ ГАЗУ. ЇМ НЕ ВСТАНОВЛЮЮТЬ ЛІЧИЛЬНИК 

Узимку в Дніпрі без газу можуть залишитися мінімум два житлових будинки, а це 140 квартир. За словами клієнтів компанії «Дніпрогаз», бізнесмени змушують людей встановити лічильник на весь будинок, при цьому слюсарі, які повинні були його монтувати прийшли без необхідної документації, а також і не змогли пояснити кому саме буде належати пристрій після налаштування.

Подібні хвилювання людей пояснюються просто: вони створили ОСББ, тому керують власними справами самостійно, без підключення комунальних структур. Крім того, жителі нагадують про програму з безкоштовного встановлення лічильників у кожній із квартир, де газ використовується, як для приготування їжі, так і для підігріву води.

Запропонована «Схема дій»

 

1. Направити скаргу до НКРЕКП про неправомірні дії ПАТ «Дніпрогаз».

2. Підготувати скаргу до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України про неправомірні дії ПАТ «Дніпрогаз».

3. Надіслати скаргу  про неправомірні дії  ПАТ «Дніпрогаз» до Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

4. Звернутися з заявою про зловживання службовим становищем та/або  шахрайство з боку посадових осіб  ПАТ «Дніпрогаз» до Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області.

5. Спрямувати заяву  про зловживання службовим становищем та/або  шахрайство з боку посадових осіб ПАТ «Дніпрогаз» до Прокуратури  Дніпропетровської області.

6. У разі, якщо питання не буде вирішено, звернутися з позовом до суду. 

ТЕМА. 2. БЮРОКРАТИЧНІ ПЕРЕПОНИ МОЖУТЬ ЗРОБИТИ ПІВТОРА МІЛЬЙОНА СТУДЕНТІВ БЕЗХАТЬКАМИ

Студенти-випускники внз, які зараз прописані в гуртожитках, а до того мали прописку на нині непідконтрольних Україні територіях, по завершенні вишу ризикують залишитися безхатченками.  Так, якщо протягом 30 діб не пропишеться за новою адресою, притягнуть до адміністративної відповідальності. Тільки-но завершають навчальний процес, мають отримати виписку з гуртожитку, щоб отримати диплом. Інакше дорогоцінний документ не віддадуть. Тим паче, знайти роботодавця, який погодиться надати чоловікові житло і прописати за новою адресою видається дуже нереалістичним. У подібній ситуації опинилося більше мільйона студентів.

Запропонована «Схема дій»

 

1. Подати до ректорату вищого навчального закладу письмову вимогу про видачу документа про вищу освіту.

При цьому необхідно проконтролювати, щоб на другому примірникові вимоги була поставлена відмітка про прийняття з датою та підписом особи, яка це зробила. Якщо в навчальному закладі відмовляються приймати вимогу, надішліть її поштою (рекомендованим листом із описом вкладення та повідомленням про вручення); у такому випадку треба зберігати квитанцію про відправлення, опис вкладення та повідомлення про вручення вимоги.

2. Подати письмову скаргу до Міністерства освіти і науки України (поштою вказаним вище способом або здати до канцелярії Міністерства), зразок скарги додається.

Також можна продублювати відправлення скарги електронною поштою через сайт Міністерства (форма для електронних звернень) або на електронну скриньку: ez@mon.gov.ua.

3. У разі, якщо дві зазначені вище дії не зумовили позитивного результату, потрібно подати позов про зобов’язання вищого навчального закладу видати документ про вищу освіту.

Такий позов подається до місцевого суду за місцезнаходженням навчального закладу.

Якщо навчальний заклад жодним чином не відреагував на Вашу вимогу (п. 1) і у Вас немає документальних підтверджень успішного завершення навчання (здавання іспитів, відсутність заборгованості за предметами), то після подачі позовної заяви (коли буде відомий номер справи і суддя, який її розглядатиме), до або під час проведення попереднього судового засідання (а якщо воно не відбуватиметься, то до початку слухання справи по суті), потрібно подати клопотання про витребування доказів.