«Суб’єктивні підсумки з Максимом Гольдарбом» (13/11/2017)

У ході програми обговорили:
— закон про зміну призначень глав держадміністрацій;
— законопроект про реінтеграцію Донбасу;
— проект держбюджету-2018;
— “Марш обурених”;
— конфлікт між антикорупційними органами;
— зустріч Комітету президентів.

Коментуючи зміни в закон про державну службу, завдяки яким президент одноосібно зможе призначати глав держадміністрацій, Гольдарб заявив, що Порошенку потрібно одиничне правління в країні. Вже майже всі органи знаходяться під президентом, крім МВС:

«Президенту не потрібна демократія в тому сенсі слова, в якому ми її розуміємо. Йому зараз потрібно однозначно розуміти, що глави адміністрацій тільки його і втручання в цей процес немає ніякого. Йому потрібно одноосібне правління в країні, і сьогодні його діяльність абсолютно спрямована, щоб максимум повноважень підтягнути під себе».

Прокументував Гольдарб і бюджет на 2018 рік:

«Слова прем’єр-міністра про зростання економіки та ВПП (а отже і зростання дохідної частини бюджету) можуть бути виконані у сьогоднішніх реаліях тільки тоді, коли інфляційний процес номінально наповнить держскарбницю і створить для Держстату привід сказати, що у нас ВВП виріс».

Окрім того, він підняв тему мовного питання в Україні:

«Нам економіка зараз важлива. «Нам не до “розбірок” хто на якому акценті говорить», — так буде розмірковувати державник. Шахрай буде думати інакше, йому потрібно відволікти увагу людей від свого шахрайства — от те, що зараз відбувається в Україні із мовним питанням».

Також Максим Гольдарб додав, що нещодавно прийнятий ЗУ «Про освіту» в ч. 7 неконституційний і суперечить двом підписаним Україною європейським хартіям.