«Суб’єктивні підсумки з Максимом Гольдарбом» (20/11/2017)

Традиційні «Суб’єктивні підсумки» з головою громадської організації «Публічний аудит» Максимом Гольдарбом.

Максим Гольдарб прокоментував річницю початку Євромайдану, заяву Петра Порошенка про те, що договір про асоціацію з ЄС виконано лише на 15%, перейменування Верховною Радою Великої вітчизняної війни на Другу світову війну, новину про те, що невідомі в черговий раз залили бетоном Вічний вогонь.

За словами Максима Гольдарба, вся Україна зараз у шоці від того, що відбувається:

«Я думаю, що сьогодні вся країна в шоці від того, що відбувається. Люди розчаровані, у багатьох опускаються руки. Жодна з обіцянок, які давалася, не виконана. Більше того, судячи з усього, ці обіцянки давалися тільки щоб обратися, не більше. Ви самі бачите, які закони приймає парламент, які позиції по відношенню до людей займають органи виконавчої влади. Навряд чи ті, хто загинув тоді на Майдані, хотіли такого».

Він спробував також проаналізувати, кому вигідна була стрільба і смерті на Майдані:

«Давайте спробуємо зрозуміти, кому була вигідна стрілянина на Майдані. Януковичу? Згадайте, 17 ферваля, коли погнали людей з урядового кварталу і оточили їх внизу на Майдані, потім була дана команда відійти. Чи це вказує на те, що він хотів всіх повбивати? Це не вигідно йому було, він не хотів увійти в історію, як вбивця. Про це свідчить у т.ч. його втеча. Вигідно було довести ситуацію до точки кипіння тим, хто заходив у владу».

Він підсумовує:

«Кожна людина бачить те, що сталося в країні: наскільки обідніли її близькі, як посіяна ворожнеча між людьми і регіонами. Бачить і чує відгомін війни і у будь-якому місті, не лише на лінії розмежування, божевільний розпил бюджету, те, як на ньому наживаються. Люди все це бачать».