«Суб’єктивні підсумки з Максимом Гольдарбом» (30/10/2017)

У студії обговорили:
— акцію протесту під стінами Верховної Ради;
— плани представників “Руху за незалежність” блокувати роботу Roshen;
— новину про те, що сукупний борг України виріс на 470 млн доларів;
— інформацію про те, що “Київенерго” відмовляється включати опалення в “будинках боржниках “;
— другий закон про підвищення пенсій, який підписав Порошенко.

Максим Гольдарб заявив, що вимоги протестуючих під Верховною Радою потрібні тільки гіпотетично, в середньостроковій стратегії, але це не є найважливіші проблеми України, які потрібно піднімати у першу чергу:

«Я від них не почув ні питання зниження тарифів та встановлення їх на реальному, економічно обгрунтованому рівні; ні розбору «пенсійної реформи», яка спрямована на скорочення кількості пенсіонерів і виплат їм; ні розбору по медичній реформа. Адже це все людям важливо в першу чергу. Немає жодної вимоги, яка цікавить українців сьогодні». 

Також Гольдарб зазначив, що влада, підтримавши медичну реформу, скоїла злочин, тому що Конституційний суд ще в 2002 році поставив крапку в питанні оплати за медицину: вона має бути безкоштовною.

Щодо держборгу України, Максим Гольдарб зазначив:

«Кожен із нас, українців, завдячуючи сьогоднішнім держуправлінцям, уже винен МВФ близько 2 тис. доларів, у тому числі діти та пенсіонери. 

Коли Янукович тікав, залишив країну із золотовалютними резервами близько 20 млрд. Із них 15 належало державі. Сьогодні ж резерви — 18 млрд, а із них державі належить лише 4 млрд.  У найближчі 3 роки Україні потрібно виплатити 20 млрд доларів боргів. 18 млрд — те, що лежить у золотовалютних резервах, і ті майже усі позичені».