«Суб’єктивні підсумки з Максимом Гольдарбом» (15/01/2018)

Традиційні «Суб’єктивні підсумки» з головою громадської організації «Публічний аудит» Максимом Гольдарбом.

Під час програми обговорили:
— виступ Нацради проти того, щоб політики вели ефіри на телеканалах;
— розгляд парламентом законопроектів про реінтеграцію Донбасу та антикорупційний суд;
— пенсійну реформу в Україні;
— текст про спецконфіскацію 1,5 млрд доларів Януковича;
— новину про те, що в «БПП» запропонували розробити закон, який буде протидіяти неправдивій інформації;
— новину, що Київраду та КМДА можуть «переселити» з вулиці Хрещатик у висотну будівлю на проспекті Перемоги.

Максим Гольдарб заявив, що за останні три роки українські пенсіонери втратили 43 млрд доларів, у вигляді недоплат, урізувань, зменшення і девальвації пенсії. За його словами, пенсійна реформа має дві цілі:

«Перше — зменшення обсягу видатків Пенсійного фонду, пенсійних виплат. І друга ціль — зменшення кількості претендентів на пенсії».

Він також розповів про т.з. «спецконфіскацію грошей Януковича»:

«У 2017 році генеральний прокурор Юрій Луценко відрапортував, що конфіскував і через суд здійснив спецконфіскацію на 1,5 млрд доларів, що належать Януковичу і його оточенню. При цьому рішення суду, на підставі якого була застосована ця спецконфіскація, було засекречено».

Гольдарб пояснив, як легалізовувались гроші президента Віктора Януковича в 2010-2013 роках, звідки ці 1,5 млрд доларів, і чому їх нереально було повернути до бюджету:

«Величезні гроші крали з бюджету (через офшорні компанії, які ніби-то заводилися в Україну) в якості інвестицій. На них купувалися облігації внутрішньої позики нашої держави і таким чином вони ніби як ставали «білими». В рельтаті Україна виходила винна шахраям, платила по тілу кредиту, купони, відсотки. Ці ОВДП, боргові розписки України, знайшли. Нормальна, чесна людина на місці Генпрокурора сказала б: “Я знайшов ці розписки. Їх не можна перерахувати в бюджет. Це не гроші, а підтвердження того, що ми маємо віддати гроші за пред’явленням розписки. Дивіться, ось на цю суму – 1,5 млрд – зменшується внутрішній борг нашої країни перед ким би не було”. Але і тут перекрутили. Якщо і була конфіскація грошей, то спеціально під ці цифри Нацбанк надрукував близько 30 млрд грн і їх же назад загнав на рахунки казначейства. Це максимум, на що вони були здатні».