Субсидії-пастки

Ще влітку минулого року «Публічний аудит» попереджав людей про пастку під назвою «субсидії». Ми переконували не вестися на неї, бо це обман, який можна порівняти зі снодійним уколом або заспокійливим для пацієнта, щоб він на якийсь час відключився, не відчував небезпеки.

Достатньо правильно оцінити думку міністра Розенка: «Основне досягнення – це те, що вдалося уникнути соціальних бунтів».

Вдумайтеся! Міністр соціальної політики говорить не про те, що субсидії допомогли людям! Ні, не це було метою! Вони намагалися пригасити назріваюче соціальне обурення людей – «бунт», задурити людей, відвернути увагу та змусити звикнутися зі злодійськими тарифами.

Рік тому уряд прийняв постанову № 848, запуском якого йому довелося відкласти, щоб народ не відсахнувся від «сиру в мишоловці». Проте зараз воно діє, декларуючи, що:

1) пенсіонер, що проживає з 20-річним онуком, який купив собі побутову техніку на суму від 50 тис. грн без відома діда за свої накопичені гроші, субсидії не отримає;

2) вчитель, лікар, охоронець, продавець, рядовий держслужбовець з зарплатою у 2000 грн субсидію не отримають, якщо зроблять ремонт в квартирі, дорожчий 50 тис. грн;

3) бабуся, що здає в оренду кімнату студенту, про субсидії може забути;

4) всі, хто працюють без оформлення в установленому порядку трудових відносин, субсидії не отримають;

5) всі, хто отримує дохід від домашньої худоби, птиці, інших тварин, на субсидію можуть не розраховувати.

Плюс штраф у розмірі нарахованої субсидії.

Влада обдурила народ, і у неї це непогано вдалося. Народ проковтнув «таблетку-замануха» – люди кинулися оформлювати субсидії. А вчинити треба було інакше – відмовитися від будь-яких платежів за злодійськими тарифами, плюс відмовитися від усіх цих подачок.

Політика уряду – повсюдна брехня, перекручення дійсності з однією єдиною метою – заробити. Причому, складається чітке враження, що ці люди виконують замовлення на приведення економіки країни в такий стан, коли її, країну, можна буде купити за копійки або навіть віддати задарма.
Отже, люди мають повне право на громадянський протест: відмовитися виконувати подібні «забаганки» влади. Скрізь. Повністю.