Як під приводом «МВФ не дасть кредитів» слуги розпродають Україну | ГОЛЬДАРБ

Запропонований проект уряду «зелених слуг» розпродажу української землі абсолютно не ґрунтується на якихось фундаментальних економічних формулах та державних інтересах. Усі розповіді про інвестиції, про те, що «так у всіх заведено», про те, що «всі кругом торгують» – усе це розсипається крізь елементарні доводи нормальних економістів.

Політики й  чиновники не можуть нормально обґрунтувати передбачувану економічну вигоду для держави та людей, крім як «МВФ не дасть кредитів».
Уряд не може виразно пояснити, що планує зробити з врученими від продажу держземель гроші: якщо, як говорив міністр економіки Мілованов, ці гроші спрямувати до місцевих бюджетів, то їх вистачить лише на два–три роки! Задумайтеся, на кону проїдання дорогоцінного активу за пару років і його безповоротна втрата.
Більше того, реалізація всієї державної і комунальної с/г землі може забезпечити для бюджету близько $ 25 млрд. При цьому внесок за увесь АПК у внутрішній валовий продукт за підсумками 2018 року – $ 13 млрд. Таким чином, без будь-яких продажів державна земля за декілька років зможе згенерувати аналогічний дохід і залишитися при цьому в Україні.
Я на 100 % переконаний, що на сьогодні торгувати українською землею не можна. Нормальний відкритий ринок землі можливий лише за умови стабільного економічного зростання, коли держбюджет буде профіцитним, а бюджет українських сімей і домогосподарств – позитивним, а не розореним, як сьогодні (люди будуть змушені продати свої паї за копійки). Для реалізації земельної реформи треба мати чіткий план інвестицій виручених від продажу землі. Як тільки ми досягнемо такого порядку в управлінні економікою і бюджетом, зможемо таке питання про ефективний земельний ринок, але при збереженні національних інтересів.
У разі, якщо подібний антидержавний законопроект все ж ухвалять, ліві сили, які найближчим часом, упевнений на 100 %, прийдуть до влади, негайно скасують його і повернуть землю у власність України. Крім того, мають бути скасовані нелюдські  антиконституційні порошенківські медична і пенсійна «реформи», а «реформатори» – відправлені за грати (чого, до речі, люди очікували від «зелених слуг», але, схоже, марно).