Як при величезному антирейтингу влада хоче перемогти на виборах 2019 року

Люди дивуються: як при такому антирейтингу, при такій, м’яко сказати, нелюбові народу, чинний президент збирається брати участь і не просто брати, а виграти президентські вибори в 2019!!??
А ось так: нещодавно призначені президентською командою судді по суті скасували право вимушених переселенців голосувати на місцевих виборах. Мовляв, тимчасове – це ж не постійне місце проживання. І байдуже, що там, де, постійне, – війна. Таким чином, випробовується юридичний механізм і, головне, реакція суспільства на подібне очевидне порушення прав півтора мільйона осіб. Тих самих півтора мільйона, які на президентських і парламентських виборах абсолютно природно, справедливо і маючи на це повне моральне право, голосуватимуть проти Порошенка і всієї діючої камарильї.
Далі. Уже тепер влада намагається потихеньку заявляти, що «нас 42 мільйони», на «перепис зараз грошей немає» і «проведемо його в 2020». Зрозуміло, для чого: потрібні «мертві душі», щоб вони склали електорат «за» президента. І хоча навіть вуличним котам зрозуміло, що за чотири роки в країні залишилося від сили 35 мільйонів українців, для влади це неважливо – 7 мільйонів «віртуальних» «за» на порядок для неї важливіше, ніж живих і зі своєю думкою.
Наступне. Від природної дурості міністри з команди президента говорять про закриття кордонів? Думаю, ні. Судіть самі: близько 10 мільйонів наших працездатних співвітчизників змушені поневірятися за кордоном, заробляючи гроші для своїх сімей, створюючи ВВП Польщі, РФ, Чехії тощо. Саме змушені, оскільки чотири роки бездарного й шкідливого правління «цих» спричинили жахливі наслідки для економіки України: маса підприємств і господарюючих суб’єктів припинила діяльність; багато об’єктів або зруйновані, або просто захоплені бандитами; зарплата, пенсії та вклади або знецінені, або вилучені, після чого сталося чотирикратне стиснення споживчого ринку. Зрештою розгул злочинності змушує людей перебиратися звідси просто в цілях безпеки.
Який у них виборчий настрій? За Порошенко? Очевидно, ні. Що потрібно йому зробити, аби не допустити їх на виборчі дільниці? Правильно, закрити кордони. Наприклад, із Росією. Там якраз понад три мільйони громадян, які його явно не люблять. А фальсифікувати результати на закритих об’єктах – консульствах і посольствах – нескладно: для цього є Клімкін із товаришами (не дарма ж для зміцнення «відданості» дипкорпусу вчора з рук президента на послів і консулів посипалися нагороди).
Зрештою, банальна фальсифікація результатів виборів за допомогою адмінресурсу та підконтрольних бандформувань дасть мінімум необхідні 5–7 % «за».
Ці виклики перед суспільством, перед Україною лихі й очевидні. Уже сьогодні опозиції потрібно, з-поміж усього іншого:
1) будь-якими законними шляхами скасувати, визнати недійсним судове рішення про обмеження виборчих прав переселенців: через велику палату ВСУ, конституційний суд, ЄСПЛ, підключивши ЄС, ООН, США, всесвітні неурядові, громадські рухи та авторитетні організації, кого завгодно; не дати владі навіть права думати в напряму такого обмеження й маніпуляцій;
2) підготуватися й забезпечити всі закордонні виборчі дільниці, підходи й під’їзди до них сучасними засобами фіксації, щоб документувати кількість людей, які взяли участь у виборах, і не дати можливість владі маніпулювати цифрами. Це, до речі, треба зробити й на всіх внутрішніх виборчих дільницях.
Решта – по ходу.