«Африканська» зарплата українців і жити по-новому

Днями виповнилося три роки, як Україна отримала нового Президента. Завершення АТО за 2-3 місяці; подолання бідності; вихід на міжнародні ринки збуту; енергетична незалежність і диверсифікація енергоресурсів; «вільне дихання» для бізнесу (зниження податків та скорочення їх кількості) – саме з цими політичними лозунгами БПП виходило на політичну орбіту. Команда гаранта обіцяла збудувати нову європейську Україну, а українцям – жити по-новому.

«Публічний аудит» звірив цифри, аби кожен із читачів сам переконався, чи працює держава на благо кожної української родини. Відтак самі вирішуйте, в напрямі до якого континенту на сьогодні ми реально рухаємося.

родина (1)

Доходи

«Річний дохід української сім’ї з $ 3,5 тис. у 2014 році знизився до $ 1,4 тис. у 2017-му. Середня заробітна плата повернулася з відмітки в $ 400 до $ 230. Середня пенсія встановила більш ніж двократний антирекорд, впавши зі $ 128 до $ 60. В Африці, по-моєму, більше заробляють», – розповів керівник «Публічного аудиту» Максим Гольдарб

Він пояснив, чому цифри вирахувані саме за курсом долара: «Тому що все, що сюди завозиться, воно завозиться за долари, і ми залежимо з вами від курсу долара. Нам все життя продають за долари. Про що говорити, якщо навіть КП «Київводоканал» підвищує ціну на воду, мотивуючи це зростанням курсу».

Тарифи

Тарифи на всі ключові комунальні послуги підвищилася в 2, 4 і навіть 6 разів. Так, під прикриттям газової незалежності України вартість власного газу українцям оцінили за імпортними розцінками і продають по 6,95 грн за куб, тоді як його собівартість становить максимум 2,5 грн за куб. Причому, вказані дані – не просто експертні висновки, вони відображені в офіційній звітності «Укргазвидобування».

«Ставка на газ була стратегічною й добре продуманою, позаяк вартість енергоресурсів – перший елемент ланцюга в будь-якому ціноутворенні. Достатньо штучно завищити ціну саме на нього, аби спричини ефект доміно й подальше здорожчання цін на всі життєво важливі товарні групи. Приціл був «вдалим», бо вони справді зросли в середньому майже в два рази», – акцентує увагу Гольдарб.

Ціни на товари та транспортні послуги

Вартість продуктів за останні три роки показала плюс 100%, непродовольчих товарів – +70%, медикаментів та медичних послуг – +85%, транспорту – +84%.

Поряд із цим зростає заборгованість за послугами ЖКГ. Люди не можуть сповна їх оплачувати або ж переконалися в несправедливій тарифній політиці влади й не хочуть її заохочувати. У будь-якому разі, станом на сьогодні боргових платіжок назбиралося вже на 25 млрд грн, і динаміка рухається тільки вгору.

Найпоказовіші мінус 17%

«Публічний аудит», підбиваючи власні підсумки трирічної роботи президентської команди, неспроста окрему увагу приділив  також статистиці виробництва хліба й хлібобулочних виробів – вона знизилася на 17%.

Річ у тім, що раніше спеціальні служби оцінювали ситуацію по країні саме за кількісними показниками виробництва хліба та м’яса,  надою молока, але в першу чергу – саме хліба. Усе просто – це найдешевший та найдоступніший продукт. Зростає його споживання – можна припустити, що збільшується кількість населення; падає виробництво – скорочується населення. Ці 17 % вказують у тому числі й на зменшення кількості громадян нашої країни.

«Хтось поїхав, хтось помер, але в середньому йдеться про мінус 900 осіб у день. І ось це –  справжні підсумки. Про них треба говорити, розповідаючи про результати правління. Жоден безвіз не переважить того, що українцям відкрили дорогу в Європу, залишивши їх голими й босими», – переконаний Гольдарб.

У цілому, за його словами, мікрорівень економіки повністю віддзеркалює стан макрорівня, де катастрофічний спад відбувається за всіма ключовими показниками.

економіка_макро_1

«Хочеться звернутися до того, у чиїх руках на сьогодні сконцентровані всі можливі владні повноваження –  президента. Це його фракція зараз “банкує” в парламенті. Це він призначив сьогоднішніх міністрів. Це він вказує, кого в тюрму, а кого випустити; хто отримає гроші, а хто – ні. Так-от, пане президенте, зробіть же що-небудь. Розпочніть той прогрес, який пов’язували з Вами українці, віддаючи свій голос», резюмує він.