Чекати від роботи силових відомств сьогодні чогось корисного для людей – самообман

Громадський резонанс справи про вбивство активістки Катерини Гандзюк в черговий раз розкриває «нариви» в роботі силових відомств. Про них розповів керівник «Публічного аудиту» Максим Гольдарб у своїх «Суб’єктивних підсумках» на  NewsOne.
– Тому що поки в Україні радниками керівників цих відомств є шахраї та обманщики, нічого доброго від їх діяльності чекати не доводиться.
– Тому що в нас реформою міліції-поліції називається розгін карного розшуку, органів слідства, дізнавачів; ліквідацію інституту дільничних інспекторів міліції.
– Тому що в комісіях з реформування є колишні грабіжники, наркомани, продажні журналісти – і саме вони оцінюють, хороший міліціонер чи поганий, приймаючи доленосне рішення про його подальше професійне майбутнє.
– Тому що у нас можна протягнути через парламент закон, на підставі якого особу без юридичної освіти призначать Генпрокурором.
– Тому що судову систему не реформували, а просто поламали. І суддів тепер призначають не за професійною ознакою, а за так званою доброчесністю, критерії якої встановлює Адміністрація президента.
– Тому що Служба безпеки зайнята придушенням  інакомислення, замість того, щоб боротися з тероризмом та ловити шпигунів.
«Чекати від системи, яка так вибудувана, чогось корисного для людей – велика помилка і самообман», – підкреслив Гольдарб.
За його словами, у тому, що сталося, винні ті, хто підтримав і підтримує вакханалію в країні. Ті, хто в 2014 році виганяв із робочих місць міліціонерів, прокурорів, суддів – всіх підряд, без розбору. Ті, хто аплодував, коли абсолютно непрофесійні, зате дуже спритні, аферисти займали керівні місця в тих чи інших погонних кабінетах. Адже саме так країну зіштовхнули в хаос.