Долар та євро будуть зміцнюватися

Два найвпливовіші центробанки світу проведуть засідання, результати яких суттєво вплинуть на глобальні ринки. Про це пише Bloomberg.

Між першим і третім засіданнями пройде 36 годин. ФРС, як очікується, підвищить процентні ставки, Європейський центробанк може конкретизувати план відмови від покупки облігацій.
Аналіз «Публічного аудиту»
Основні світові центробанки довгий час здійснювали політику стимулювання, започатковану після глобальної фінансової кризи десять років тому. У світову фінансову систему було «закачано» тоді величезні кошти (шляхом скупки центробанками облігацій і видачі кредитів під ставки, близькі до нуля), що «перегріло ринки.
Однак сьогодні спостерігаються істотні розбіжності в політиках двох провідних економічних блоків в світі, внаслідок чого центральні банки реалізовуватимуть монетарну політику за різними напрямами процентних ставок.
Американська економіка після податкової реформи може зрости більш ніж на 4 % у ІІ кварталі. Рівень безробіття в травні досяг 3,8 % (найнижчий показник за останні 18 років), інфляція – 2 % в річному вираженні (цільовий орієнтир ФРС). Внаслідок цього ФРС, швидше за все, підвищить короткострокові процентні ставки до 1,75–2 %. Дане рішення вплине на зменшення маржинального боргу в США (фінансові ринки) та збільшення привабливості держоблігацій (зростання прибутковості).
У єврозоні очікується зростання ВВП на 2 % (ІІ квартал), але припинення програми купівлі облігацій (€  2,5 трлн) може значно знизити плановане зростання ВВП. Крім того, в міністерстві економіки Німеччини фіксують падіння промислового виробництва (-1,6 % у лютому в порівнянні з січнем).
Незважаючи на масивні інтервенції ЄЦБ, ці операції жодним чином не корелюють із інфляцією, а отже, з діючими монетарними умовами в реальній економіці. Базовий темп інфляції в ЄС – всього 1 % (набагато нижче цільового орієнтиру ЄЦБ – 2 %), що сигналізує про стиснення економіки (дефляцію).
Уповільнення зростання єврозони, міжнародні торговельні війни, економічні проблеми Італії та Брекзит не дають можливості ЄЦБ почати політику підвищення облікової ставки, яка становить сьогодні 0 %.
Розрив між ключовими ставками двох центральних банків може збільшиться приблизно до 3-х процентних пунктів (ФРС планує і далі підвищувати ставку) до кінця наступного року. Це був би найбільший розрив із кінця 2008 року, коли ФРС знизила короткострокові процентні ставки набагато нижче, ніж у ЄЦБ, оскільки вона відреагувала на кризу субстандартного кредитування.
У цілому можна зробити висновок, що сьогодні існують фундаментальні фактори для подальшого зміцнення долара до євро.