Тіньове виробництво алкоголю може сягати 70 %

В Україні різко обвалилося виробництво легальної горілки, передає Державна служба статистики.
Як повідомляється, за перші два місяці 2018 року в Україні було вироблено 1,68 млрд дал горілки й інших міцних спиртних напоїв. Вказаний показник на 56,2 % менше проти аналогічного періоду минулого року.
За оцінками фахівців, в Україні через високі акцизи та низьку купівельну спроможність громадян зберігається тенденція падіння легального виробництва алкогольних напоїв.
Від початку 2014 року Уряд шість разів підвищував акциз і мінімальні роздрібні ціни на алкоголь в Україні.
Сумарно, за чотири роки, мінімальні роздрібні ціни на алкоголь збільшилися від 100 % до 359 % (залежно від виду продукції):
  • горілка – на 164 %;
  • слабоалкогольні напої і пиво – на 180 %;
  • коньяк – на 181– 213 %;
  • вино – на 96–205 %;
  • віскі, ром, джин й ін. – на 311–359 %.
За різними оцінками, частка тіньового виробництва алкоголю в країні досягла 70 %, у зв’язку з чим державний бюджет може щорічно недоотримувати близько 11 млрд грн. Так, згідно з аудитом міжнародної компанії PwC, у зв’язку з існуванням «чорного ринку», повз державний бюджет проходить 360 млн євро щорічно.
Ця проблема на сьогодні болюча не тільки для України – нею активно перейнялися і в Європі.
Ринок виробництва спирту в Україні контролюється дуже слабо. При цьому наша країна – єдина, де до сих пір існує монополія на його виробництво. Міжнародний валютний фонд надає статистикою, за якою доля нелегального виробництва спирту в Україні сягає 60 %, що й призводить до тисяч смертей від отруєнь.