«Досягнення» Д. Вовка. Яких змін зазнала сфера енергетики та комунальних послуг за останні 3,5 роки?

Президент звільнив Дмитра Вовка з посади голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП). Відповідний указ опублікований на сайті Глави держави в середу, 30 травня.
«Звільнити Вовка Дмитра Володимировича з посади голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг», – йдеться в указі.

Вовк обіймав посаду глави НКРЕКП 3,5 року. «Публічний аудит» вирішив нагадати, яких змін зазнала сфера енергетики та комунальних послуг за час його керівництва.

Отже, тарифи на ЖК-послуги були збільшені:
 1. Електрика:
 • до 100 кВт – на 221% (із 0,28 грн до 0,90 грн/кВт);
 • від 100 до 600 кВт – на 367 % (із 0,36 грн до 1,68 грн/кВт);
 • понад 600 кВт – на 75 % (із 1,34 до 1,68 грн/кВт).
 1. 2. Централізоване опалення – на 225 % (із 400 до 1300 грн/Гкал).
 2. Гаряча вода – на 208 % (із 25 до 77 грн/м3).
 3. Холодна вода – на 100 % (із 10 до 20 грн/м3).
Кількість українців, здатних оплатити встановлені ним комунальні тарифи, зменшилася з 91 % до 41 %, а борги населення збільшилися майже на 300% – із 11,5 до 42,8 млрд грн.
Також до «заслуг» екс-очільника Нацкомісії можна віднести формулу ціноутворення вугілля «Роттердам +» і примусово встановлені мільйонам громадян загальнобудинкові лічильники газу, від яких більшість не може позбутися й нині.
Крім того, Вовк є одним із ініціаторів абонплати на газ та інші комунальні послуги, ввести які він зробив спробу, але все ж не встиг – його діяльність в цьому напрямі, судячи з усього,  буде продовжена новим складом Нацкомісії.
Разом з тим, пан Вовк не зумів домогтися поліпшень за напрямами:
 • покращення якості ЖК-послуг,
 • підвищення рівня відповідальності постачальників за неякісні послуги або такі, що були надані не в повному обсязі,
 • поліпшенням рівня сервісу,
 • спрощення вирішення спірних питань;
 • прозорості тарифоутворення;
 • скорочення втрат у мережах.

«Очікувати якихось якісних змін від нового складу НКРЕКП – не варто. Нацкомісія була й залишається ручним інструментом у руках Президента для впливу на учасників ринку. Вовк чітко виконав всі вказівки “зверху”, далі його справу продовжать інші. Теперішня тарифна політика, спрямована на грабіж населення і бізнесу, наразі ж залишиться незмінною», – переконаний керівник «Публічного аудиту» Максим Гольдарб.