Гольдарб: Бюджет, за який сьогодні триває перепалка, – економічно нереальний

Керівник «Публічного аудиту» Максим Гольдарб у ході «Великого вечора» з Головановим обговорив пропонований проект бюджету–2019.

«Чотири людини в країні і їх обслуговування – Порошенко, Турчинов, Гройсман та Парубій – обходяться країні в 6 млрд грн грн у рік. Щоб було зрозуміло, це близько 200 тисяч пенсій українських громадян», – пояснив Гольдарб.

Він додав, що на 2019 рік апарат Верховної Ради, напевно, самого нікчемного за українську історію, отримає в два рази більше, ніж торік, – 2 млрд грн. Тобто, 2 млрд коштів платників податків піде на те, щоб утримувати кілька сотень нероб, додав Гольдарб.
На апарат ВРУ хочуть витратити 2 млрд грн, держуправління справами Порошенка – 2,5 млрд,  Секретаріат Кабміну – 1,1 млрд грн, Генрокуратуру – 7,3 млрд грн, МВС – 83 млрд, СБУ – 10 млрд, Інститут «безпам’ятства» – 100 млн грн. До речі, витрати останнього, який сію ворожнечу в середині країни, всього за кілька років збільшилися в чотири рази.

«При цьому жінка, яка народжує третю дитину, отримає від держави всього 40 тис. грн, тоді як ще п’ять років тому вона отримувала 117 тис., які тоді прирівнювалися  $ 15 тис. Сьогодні ж 40 тис. – це всього лише $ 1,5 тис. З такими цифрами, власне, все стає на свої місця», – додав він.

При цьому, Гольдарб зазначив, що в двічі зростають витрати на силовиків. Чому так відбувається? Все дуже просто – скоро вибори. Президенту і його БПП робить ставку на силовиків. Ось чому їх і «підгодовують».
Левова частка зі 17,7 млрд грн збільшених доходів, якими хвалиться уряд, і які воно вже списані на витрати, – це збільшені ціни на газ, які оплатять громадяни України, пояснив керівник «Публічного аудиту».
На його переконання, Уряд спеціально «підтягує» зростання економіки, виключно на папері, щоб до 2020 року досягти показника номінального ВВП у $ 125 млрд. Як тільки це буде зроблено, автоматично, за договором, підписаним Яценюком, Яресько та комітетом кредиторів у 2015 році, Україна, крім боргів, віддаватиме комітету кредиторів протягом двох десятиліть частину валового продукту – окремо, як бонус. Саме для цього вони «малюють» зростання економіки. Реально ж його не може бути, коли кумулятивне падіння тільки виробництва за цей час зафіксовано на рівні 40 %; коли торгівля впала в 4 рази; коли банки заробляють не завдяки кредитам, а на операціях з облігаціями внутрішньої державної позики, вказує Гольдарб.

«Бюджет, за який сьогодні йде перепалка і боротьба, – економічно нереальний, адже розвитку економіки немає і не передбачається», – підкреслив Гольдарб.