Гольдарб: Населення отримує ті ж неякісні послуги, що  й чотири роки тому, але в рази дорожче

Тариф на воду в Києві в 2019 році можуть підвищити ще на 50 %, до 23,17 грн за м³.
Про це йшлося під час відкритого обговорення пропозицій «Київводоканалу» щодо встановлення тарифів на послуги централізованого водопостачання та водовідведення на 2019 рік, повідомляє прес-служба підприємства.
«Перегляд обумовлений зростанням вартості електроенергії, паливно-мастильних матеріалів, розміру ренти, реагентів, а також зміною рівня амортизаційних відрахувань, ремонтів основних засобів. Розрахунковий тариф на послуги з водопостачання та водовідведення, за підрахунками АК «Київводоканал», зміниться в середньому на 49,6% і складе 23 грн 17 коп.», – сказала директор Департаменту економіки і фінансів «Київводоканалу» Ірина Кирилюк.
Аналіз «Публічного аудиту»
Тарифи на питну воду в Києві за 2014–2017 роки збільшувалися вже тричі.

Таким чином, за останні три роки тариф на воду в столиці збільшився на 90 % і в наступному році збільшиться ще на 50 %.
При цьому, що головне, регулярне підвищення тарифів абсолютно не позначилося на якості самої води – вона залишається вкрай низькою. Численні дослідження якості води в Києві вказують на те, що вживати її без додаткового очищення та кип’ятіння є небезпечно для здоров’я, а це – додаткові витрати споживача на систему фільтрації, електроенергію.
Також не вплинуло підвищення тарифів і на рівень втрат води в мережах, які у більшості підприємств залишаються захмарними:

«Реформа житлово-комунальної сфери, що втілюється чинною владою, починається і закінчується виключно підвищенням тарифів, без поліпшення якості самих послуг, рівня обслуговування, стану мереж, комунікацій, обладнання та ступеня відповідальності монополій. У результаті населення отримує ті ж неякісні послуги, що  й чотири роки тому, але в рази дорожче», – резюмує керівник «Публічного аудиту» Максим Гольдарб.