Гройсман не бачить причин для зростання ціни на газ, але не ініціює перегляд умови співпраці з МВФ

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман не бачить причин для зростання ціни на газ для населення в найближчій перспективі та закликав місцеву владу скорегувати ціни на поставку гарячої води. Про це він заявив в ефірі телеканалу «Прямий».
«Ринки показали, що ціна на газ знизилася, Нафтогаз нам про це повідомив, і ми дійсно прийняли рішення, щоб він продавав дешевше, ніж 8,55. Я не бачу ніяких підстав, щоб ціна була вищою за нинішню… я не прогнозую взагалі ніякого зростання поки, не бачу таких підстав», – заявив Гройсман.
Треба нагадати, що, будучи на посаді спікера, Гройсман виступав проти підвищення тарифів урядом Яценюка, а потім, вже в статусі прем’єра, сам підписував постанови та зобов’язання перед МВФ щодо збільшення ціни на газ. Після призначення прем’єром запевняв, що востаннє в історії України підвищується ціна газ, а потім збільшував її ще й ще. Про обіцянки прем’єра та перспективи зниження комунальних тарифів – в аналітиці «Публічного аудиту».
Так, Гройсман гарантував зменшити ціни на продукти внаслідок скасування державного регулювання цін, а вони збільшилися в кілька разів.
Він обіцяв усім субсидії, а потім впроваджував нові й нові підстави для їх скасування та зменшення.
Прем’єр заявляв про справедливі соціальні виплати та пенсійну реформу, а замість цього протягнув збільшення вимог до страхового стажу, урізання коефіцієнта оцінки одного року роботи та скорочення всіх видів соціальної допомоги, у тому числі й для дітей.

«Тепер, коли “запахло смаженим”,  він уже не бачить причин для зростання цін на газ, хоча ще декілька місяців тому погрожував усім дефолтом, якщо не піти на цей крок»,  – говорить керівник «Публічного аудиту» Максим Гольдарб.

Гройсман закликає місцеву владу перерахувати тарифи на гарячу воду та опалення, але, навіть якщо це зробити, корегування буде в межах 1–1,4 %, при цьому постачальники послуг без зайвих зусиль розкидають ці відсотки на інші витрати, тому зменшення може й не відбутися, а подекуди, навпаки, спостерігатиметься зростання, бо підприємство перерахує одночасно й інші витрати.
Наприклад, у Києві КП «Київтеплоенерго» згідно з Протоколом від 15.02.2019 «Відкритого обговорення проектів тарифів з 01.05.2019» планує підвищення тарифів на виробництво теплової енергії на 18,75 % і тарифу на відпуск електроенергії – на 31,24 %.
Проект тарифів одноголосно підтримали всі учасники засідання, підписав його заступник голови КМДА Пантелєєв П.О., спрямувавши в НКРЕКП для затвердження.
Інші виробники тепла та гарячої води України також поступово публікують свої нові проекти тарифів – вони погоджуватимуть їх із місцевою владою та НКРЕКП. Нові тарифи лише йдуть вгору і ніяк не зменшуються.

«Крім того, виникає запитання до Гройсмана: якщо він не бачить підстав для зростання тарифів, то чому ж Уряд не перегляне умови співпраці з МВФ і не змінить план підвищення цін на блакитне паливо в 2019–2020 роках. Відповідь очевидна: усе це передвиборча маячня, яка не має нічого спільного з реальними завданнями та планами представників сьогоднішньої влади, реалізацію яких ми спостерігаємо протягом останніх п’яти років», – резюмує Гольдарб.