ІтоGo: Аваков «наздоганяє» Порошенка, хабарі у вигляді пенсій, затримання Замани

Основні події дня в ІтоGo:
Тема № 1. Аваков&Порошенко
Міністр МВС Аваков все жорсткіше заявляє власну позицію щодо і передвиборчих порушень у цілому, і конкретного кандидата на пост президента – Порошенка. Очільник МВС переконує, що команда гаранта готується витратити декілька мільярдів бюджетних гривень на підкуп виборців: фальсифікації і «сітки» вже задокументовано; ті, хто вчиняє ці злочини, притягнуті до відповідальності. Крім того, голоси планують купувати за рахунок незаконної монетизації субсидій, додаткових пенсійних подачок.
Тема № 2. Пенсійні хабарі
Порошенко заявив, що в березні (абсолютно випадково) кожен пенсіонер отримає 2 400 грн – нібито це компенсація за несвоєчасну індексацію, але насправді – незавуальована форма підкупу.
У кожного пенсіонера за час правління президента у вигляді знецінених невиплачених пенсій, вилучених грошей, за підрахунками «Публічного аудиту», забрали не менше $ 6 тис. – натомість тепер кожному з них він і його міністри пропонують по $ 100.
Тема№3. Затримання Замани
Колишньому голові Генерального штабу Збройних сил України генерал-полковнику В. Замані, який перебував на цій посаді в 2012–2014 роках, оголошено підозру в зраді.
Увесь галас із затриманням колишнього начальника Генерального штабу спрямований виключно на підвищення рейтингу сьогоднішнього президента і кандидата в майбутні президенти Порошенка.
Якщо звинувачувати саме колишнього НГШ у розвалі армії та в неправильності розформування тих чи інших військових частин, треба нагадати, що його безпосереднім шефом є верховний головнокомандувач (тобто, президент), який приймає рішення спільно з Радою національної безпеки і оборони України, парламентом про доктрину розвитку Збройних сил, а офіцери вже беруть на озброєння і виконують цю доктрину.
Дивіться докладніше:
1. Яка ймовірність, що міністерське крісло похитнеться під Аваковим, із ким він вступив у «коаліцію» і яку пораду можна дати главі МВС в конфлікті з гарантом.
2. Як діяти пенсіонерам, яких намагаються підкупити?
3. Які судові перспективи матиме справа Замани?