ІтоGo: Зеленського обхитрили «слуги народу»? | ГОЛЬДАРБ

Мене запитують: то скасували депутатську недоторканність чи ні і всіх обдурили, – що ж сталося в парламенті?

Відповідаю. На конституційному рівні недоторканність скасовано. Це означає, що з 1 січня 2020 року будь-якого народного депутата можна притягати до кримінальної відповідальності за скоєний злочин у звичайному порядку, без (як раніше) згоди Верховної Ради.
Проте сьогодні  в парламенті було показове голосування, яке дало зрозуміти,  що немає жодної монофракціі і монопартії, а туди просто набили людей із «зеленими значками» – із різними інтересами та власниками.
Тепер по суті. Депутати мали проголосувати за ухвалення закону про скасування норми в Законі про статус народного депутата, де передбачено: для обшуку народного депутата, його житла або його службового кабінету потрібна згода Верховної Ради. Так ось, цю норму хотіли скасувати – і зелена «монофракція» за неї «ніби» проголосувала, тільки 70 депутатів із 254 десь загубилися. Тобто, поки за законом про статус народного депутата порядок обшуку, огляду житла, службового приміщення, прослушка можуть здійснюватися, як і раніше, за умови санкції Верховної Ради.
Це означає, що не всі в «зеленому русі» довіряють керівникам країни. Як і не всі зацікавлені в зміцненні і посиленні позицій Президента, якому на сьогодні хочуть повністю віддати в руки правоохоронні та суди, що підвісить «на гачок» і депутатів, і олігархів.