Керівництво «Нафтогазу» отримає $ 25 млн премій

Наглядова рада «Нафтогазу» ще раніше передбачила премії керівництву компанії в разі виграшу справи у Стокгольмському арбітражі.

Завдяки виплаті російським «Газпромом» українській компанії «Нафтогаз» $ 2,9 млрд за рішенням Стокгольмського арбітражу, керівництво підприємства отримає мільйонні премії, про що раніше повідомляла ЕП.

Як відомо, в 2018 році після рішення Стокгольмського арбітражу на користь України наглядова рада «Нафтогазу» прийняла рішення про премії для керівництва компанії в розмірі $ 45,6 млн.

Бонусна сума правлінню – це 1 % від виграшу.
Покращення життя керівництва «Нафтогазу», що розпочалося за часів Порошенка, продовжується і при Зеленському. Поки українські вчителі очікують на обіцяну зарплату у $ 4000, пенсіонери – на гідну пенсію, на яку не вистачає грошей у бюджеті, топ-менеджмент НАКу знову порадує своїх мам та дружин мільйонними доларовими преміями.
Заробітні плати в «Нафтогазі» є й так найбільшими в країні, вони також значно вищі, ніж в аналогічних компаніях Європи, але цього замало і потрібна премія, причому за дуже сумнівні заслуги.
У 2017 році винагорода управлінського персоналу «Нафтогазу», що складався з 6-х членів правління та 9-ти директорів, становила 214 млн грн, у 2018 році – 717 млн грн. Звіту про виплати у 2019 році ще немає, але винагорода планувалася в сумі 820 млн грн.
Тобто, винагорода в керівництва «Нафтогазу» за 2 роки збільшилася майже в 4 рази, а українці нехай очікують зростання ще 10 років.
Голова «Нафтогазу» Коболєв отримує щорічну заробітну плату в розмірі близько 47 млн грн, у 2018 році з урахуванням премії він отримав 286,5 млн грн.
Заробітна плата комерційного директора «Нафтогазу» Юрія Вітренка невідома, але відомо, що торік він отримав премію в розмірі 158 млн грн.
Річна зарплата інших керівників «Нафтогазу» така:
  • перший заступник голови правління «Нафтогазу» (Перелома) – 27,5 млн грн;
  • заступник голови правління (Коновець) – 22,7 млн грн;
  • Генеральний директор ПАТ «Укртранснафта» (Гавриленко) – 14,7 млн грн;
  • член правління (Каблушкін) – 17,3 млн грн.
Стосовно премій за стокгольмський процес, то слід вказати таке.
Українська сторона в стокгольмському арбітражі, була представлена не Коболєвим, Вітренком чт штатними юристами НАКу, які привласнили собі премії, а юридичною компанією Wikborg, Rein & Co. Advokatfirma DA. Коболєв, Вітренко і НАК «Нафтогаз» були в цьому випадку клієнтами, інтереси яких представляли професійні дорогі юристи.
Компанія Wikborg, Rein & Co. Advokatfirma DA представляла інтереси покупців у сфері енергетики та природного газу в більш ніж 20 арбітражних процесах по ціні на газ, а також на близько 40 офіційних переговорах щодо перегляду ціни на газ із 2001 року. Компанія також має успішний досвід ведення справ проти «Газпрому». Зокрема, Wikborg, Rein & Co. Advokatfirma DA супроводжувала арбітражне провадження у справі RWE CZ проти Gazprom Export. Суд завершився в 2013 році винесенням рішення на користь RWE.
«Нафтогаз» співпрацює з компанією Wikborg Rein Advokatfirma з 2016 року.
Згідно з даними «Прозоро» за цей час «Нафтогаз» уклав із вказаною юридичною компанією 5 договорів на загальну суму Є 46 млн.
Виграш у суді в першу чергу забезпечений найнятою міжнародною юридичною компанією, її практикою і багаторічним досвідом у вирішенні подібних суперечок.
До заслуг Коболєва і Вітренка можна записати лише вибір юридичної компанії, хоча і ця заслуга спірна, оскільки на закупівлю юридичних послуг проводився тендер, переможцем якого була зазначена компанія.
Таким чином, найнята професійна юридична компанія перемогла в Стокгольмському арбітражі для свого клієнта НАК «Нафтогаз» і отримала за свої послуги гарну винагороду.
Керівництво НАКу (клієнти) присвоїло собі заслуги цієї компанії і вирішило отримати за це немаленьку премію.
Ще за часів прем’єрства Гройсмана влада намагалась оскаржити вказані премії, але за Зеленському, на жаль, таких ініціатив не було.