Криптовалютам прогнозують рекордне зростання

Найпопулярніша криптовалюта біткоін розділилася на дві – класичний BTC і Bitcoin Cash (BCC), пише Business Insider.

Це сталося після того, як користувачі відкинули новий механізм Segwit2x, що збільшує розмір блоку біткоіна з одного до двох мегабайт. Нову гілку підтримали деякі майнери, а також обмінники й розробники гаманців. Майнери перевели частину своїх потужностей на отримання нових блоків Bitcoin Cash, а розробники забезпечили можливість звичайним користувачам купувати, зберігати та розплачуватися новою валютою.

Вартість Bitcoin Cash становить $ 350, класичного біткоіна –  близько $  2700.

2029984

Розмір блоку (ланки ланцюга) було запропоновано збільшити з 1 до 8 Мбайт через те, що біткоін занадто повільно обробляє транзакції (близько семи за секунду). Через це проходження угод могло тривати декілька днів. Тепер даних у кожному новому блоці може бути більше, що вигідно великим майнерам та може скласти певні проблеми в роботі дрібних.

Поштовхом такого поділу було насамперед бажання китайських компаній взяти під контроль оригінальний біткоін. Так, тепер у Китаї розташовуються найбільші майнінг-ферми, які популярні у віддалених районах китайської провінції Сичуань через дешеву електроенергію та дешеву  робочу сили.

За допомогою спеціального протоколу (класичний BTC) майнер отримують на 20 – 30 % більше монет на обладнанні китайського виробництва, а з інтеграцією нового протоколу Segwit (BCC) вони втрачають це перевагу. Тому загалом логічно, що великі китайські майніг-пули відстоюють перш за все свої економічні інтереси.

Власне база даних, в якій відбувається створення біткоінів, фактично розпалася на два ланцюги:  тепер на одній базі даних, як і раніше, обраховується біткоін, на другій – новий цифровий актив – біткоін-кеш.

Якщо у користувачів в гаманці є біткоіни, то тепер їх кількість подвоїлася. Тобто, у власника криптовалюти є однакова кількість BCC і BTC, які можна витрачати незалежно один від одного.

Станом на 2 серпня ціна одного BCC становить $ 560. Причому, лише за добу вартість нової крипто валюти збільшилася на 47 %. Ціна BTC залишиться на рівні $ 2700–2800 і, по суті, на оригінальний біткоін цей розподіл жодним чином не вплине.

«Виходить, що на новій монеті, яка виникла фактично нізвідки, можна заробити близько $ 600. При цьому заощадження в старому біткоіні будуть  збережені в повному обсязі. Це означає, що варто очікувати активізації фінансових спекулянтів, які бажають заробити на скачках крипто валюти», – коментує  аналітик «Публічного аудиту» Дмитро Ляшок.

Крім того, за його словами, наявні анонімні майданчики дозволяють купувати й продавати за криптовалюту незаконні товари й послуги – наркотики, зброю, підроблені документи, що забезпечує на ринку ліквідність криптовалюти. У разі відсутності обмежень на використання біткоінів у більшості держав, криптовалюта користуватися дуже високим попитом, прогнозує фахівець.