НКРЕКП планує знизити тариф для «Київтеплоенерго» на 29%, але можливе підвищення до 50 %

НКРЕКП має намір із 1 серпня на 29 % знизити для «Київтеплоенерго» тариф на теплову енергію для населення

Відповідний проект постанови внесений на розгляд комісії 14 червня.

У порівнянні з діючими тарифами енергокомпанії «Київенерго», тариф на теплову енергію для населення зменшиться на 320,38 грн/Гкал і становитиме до 784,58 грн/Гкал (без ПДВ).
Аналіз «Публічного аудиту»
Новина про зниження тарифів для киян у зв’язку з поверненням орендованих «Київенерго» потужностей місту, безумовно, позитивна, але не зовсім коректна в розрахунках.
З 1 серпня 2018 року має змінитися ціна на газ, а слідом за нею – тарифи на тепло та гарячу воду. Якщо тариф на газ підвищиться на 60–70 %, як це прогнозувала НКРЕКП, – із 6 960 грн до 11 000–11 500 грн за тис. м³, то тарифи на тепло теж збільшаться приблизно на 50 %.
Також слід звернути увагу, що тариф на послугу з централізованого опалення й тариф на виробництво теплової енергії – різні поняття і, відповідно, різні цифри.

При цьому тариф на виробництво теплової енергії становить 1005,13 грн/Гкал (без ПДВ).
Таким чином, тариф на виробництво теплової енергії пропонується зменшити не на 320,38 грн, а на 220,55 грн, що становить 22 %, а не 29 %.

«Навіть якщо НКРЕКП з 1 серпня ухвалить запропонований тариф для «Київтеплоенерго», його доведеться ще раз переглянути до початку опалювального сезону, після підвищення ціни газу. Тому цілком ймовірно, що замість незначного зниження, кияни (як і всі українці) отримають підвищення тарифів на тепло і гарячу воду в межах 50 %», – резюмує провідний аналітик «Публічного аудиту» Тарас Галайда.

ОНОВЛЕНО

13 червня НКРЕКП і сама спростувала інформацію, що з’явилася в ЗМІ інформацію про те, що тарифи в Києві на опалення і гаряче водопостачання будуть знижені майже на третину.  Про це повідомляє lb.ua.

Регулятор підкреслює, що тарифи в Києві не тільки не будуть знижені, але і будуть підвищені на 0,2% (з 1 серпня).

Відповідне рішення комісія прийме на засідання 14 червня.

З 1 серпня теплоелектроцентралі ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6, а також завод «Енергія» повинні перейти компанії «Київтеплоенерго» від компанії «Київенерго».

Ці потужності забезпечують 75% споживачів Києва тепловою енергією.