Перезавантаження: Кабмін звільнив десять державних топ-менеджерів

Уряд звільнив глав дев'яти державних структур. Кабмін погодив відповідне рішення на засіданні 25 вересня. У середу, 25 вересня, КМУ на засіданні прийняв низку кадрових рішень. Про це повідомляє прес-служба Уряду.
Вказане рішення в принципі очікуване, і викликає тільки питання, чому так довго його приймали, адже Уряд було призначено майже місяць тому, а на посадах увесь цей час були чиновники Порошенка. «Публічний аудит» розбирався у теперішній кадровій політиці Уряду.
Так, Кабінет Міністрів України звільнив керівників десяти структур:
  • Державної архітектурно-будівельної інспекції України (ДАБІ) – главу Сергія Кузьміна і першого заступника Валерія Філончука,
  • Державної служби геології та надр України – главу Олега Кирилюка,
  • Державної служби з безпеки на транспорті («Укртрансбезпеки») – главу Михайла Ноняка,
  • Державного агентства лісових ресурсів – заступника голови Володимира Бондаря,
  • Національного агентства України з питань державної служби – голову Костянтина Ващенка,
  • Державної архівної служби – голову Тетяну Баранову,
  • Державного агентства резерву – голову Вадима Мосійчука та його заступника Дмитра Булатова,
  • Державного агентства з питань електронного уряду – Олександра Риженка,
  • в.о. глави «Укравтодору» Славомира Новака (з 1 жовтня 2019 р.),
  • Національної поліції – її очільника С. Князєва.
Причому, Нацполіції відразу призначили нового керівника – Ігоря Клименка. Він уже вказав про своє основне завдання – покращення стану реагування на повідомлення про вчинення злочинів та правопорушень. Наступний напрям роботи – профілактика злочинності, у першу чергу її вуличним проявам, а також покращення ефективності в забезпеченні безпеки дорожнього руху. Слід зауважити, що перелічені вектори – й так основні відповідно до законодавства. Вказати, як виглядатиме картина зі злочинністю в країні при новому очільнику, складно, оскільки до нової посади він працював керівником підрозділу кадрового забезпечення, до цього був психологом. Тому залишається велике питання, чи вдасться йому навести лад на вулицях та побороти найпоширеніші злочини – проти власності (грабежі, розбої, угони) та проти життя й здоров’я громадян.
Стосовно перелічених глав ЦОВВ, то відповідно до Ст. 19 ЗУ «Про центральні органи виконавчої влади» керівник центрального органу виконавчої влади призначається на посаду та звільняється з неї Кабміном за пропозицією Комісії з питань вищого корпусу державної служби (вона вносить на розгляд Уряду пропозиції щодо кандидатури для призначення на посаду керівника центрального органу виконавчої влади за результатами конкурсу відповідно до законодавства про державну службу).
Враховуючи вказані положення законодавства, на всі перелічені посади керівників ЦОВВ будуть оголошено конкурси. Не виключено, що по відношенню до новообраних керівників застосовуватиметься новий вид оформлення трудових відносин із держслужбовцем – контрактна форма державної служби (основна новела «перезавантаження» влади), як раніше й анонсував прем’єр О. Гончарук.
До речі, кадрова політика нового Уряду перебуватиме під дуже прискіпливою увагою під час відбору керівників перелічених вище та інших ЦОВВ (де керівників, чомусь, ще не звільнили), оскільки сьогоднішнє призначення заступником міністра внутрішніх справ колишнього нардепа від «НФ» А. Геращенка викликає багато запитань. Коли Зеленський балотувався на пост Президента країни, він обіцяв і гарантував перезавантаження та «посадки», але замість цього, як бачимо, його оточення прилаштовує на роботу колишніх чиновників епохи Порошенка, Яценюка та Гройсмана.

«Продовження такої кадрової політики гарантовано призведе до швидкого згасання рейтингу «слуг народу», виборці знову сформують запит на нові кваліфіковані обличчя, а державному апарату вкрай знадобляться висококласні фахівці, а не набрані через Facebook народні депутати», – резюмує юрист «Публічного аудиту» Володимир Тарчинський.