Порошенко підписав закон про підвищення стандартів соцзахисту військових ЗСУ

Президент Петро Порошенко підписав закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям закону України “Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях в Донецькій і Луганській областях”».
«Гарантується підвищення рівня соціального захисту українських військовослужбовців. І на сьогоднішній день, я переконаний, що це той шлях, яким ми рухаємося в дуже правильному напрямі», – заявив Порошенко на зустрічі з керівниками закордонних дипломатичних представництв України та військовослужбовцями ЗСУ під час робочої поїздки в Авдіївку.
Так, підписаний Закон вносить зміни до цілої низки ЗУ, як-от: «Про гуманітарну допомогу», «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», «Про лікарські засоби», «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист», «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», «Про Національну поліцію», аби поширити різні пільги, які є в учасників АТО, на осіб, які наразі беруть участь в Операції об’єднаних сил (ООС), що замінила АТО.
Також до ЗУ «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист», «Про оздоровлення та відпочинок дітей», «Про запобігання корупції», «Про Національну поліції», «Про виконавче провадження» вносяться технічні зміни щодо приведення термінології стосовно осіб із обмеженими можливостями до Конвенції про права осіб із інвалідністю.
Згідно з пояснювальною запискою до документа, ще на етапі подачі Закону законодавством були врегульовані питання, пов’язані з забезпеченням відповідного рівня соціального захисту окремих категорій громадян в умовах проведення АТО, але зі зміною формату військових дій необхідно змінити й суб’єктний склад пільговиків, пояснює юрист «Публічного аудиту» Володимир Тарчинський.
З  метою врегулювання питання про надання соціальних гарантій таким категоріям осіб у зв’язку з воєнними діями, і необхідно поширити дію низки пільг на учасників ООС.
«З урахуванням озвучених перед Днем незалежності «стовпів» передвиборної програми від Порошенка – «Армія. Мова. Віра», – будь-яку свою посадову дію діючий президент перетворює в піар. І в цьому випадку, аби завоювати симпатію правоохоронців і військових, які беруть участь у воєнних діях на Донбасі, пільги, які їм і так належать як учасникам бойових дій, подаються як особиста подяка Президента»,  – резюмує Тарчинський.