Прес-конференція на тему: «Борги за послуги ЖКГ? Віддавайте квартиру»

МВФ рекомендував уряду України розпочати боротьбу з громадянами, які несвоєчасно або не в повному обсязі оплачують тарифи ЖКГ. Майно боржників, які не можуть або не хочуть платити за послуги ЖКГ, має бути арештоване та продано на аукціоні. Саме так і відбувається в ЄС: якщо фізособа має великі борги за послуги ЖКГ, її майно продають за борги, причому часто навіть без суду. Те ж МВФ пропонує запровадити і в Україні. Ця рекомендація багато в чому пов’язана з тим, що навесні тарифи на газ (і на всі інші послуги ЖКГ) для населення суттєво підвищилися. Чергове подорожчання комунальних послуг, на думку експертів, призведе до масових неплатежів. Чиновники Мінрегіону посилаються на Закон про виконавче провадження: ст. 63 цього закону передбачає вилучення квартири, будинку та земельної ділянки.

Однак стаття 47 Конституції України говорить: «Ніхто не може бути примусово позбавлений житла, крім як на підставі закону за рішенням суду», а стаття 52 Закону України «Про виконавче провадження» передбачає: якщо сума, що підлягає стягненню, не перевищує десяти розмірів мінімальної заробітної плати, житло не вилучається.

Хто, як і на яких підставах може забрати квартиру або будинок у власника? Чи є подібні прецеденти в країні? Ці та інші питання обговорять експерти прес-конференції:

Максим Гольдарб, керівник громадської організації «Публічний аудит»;
Олексій Кучеренко, міністр ЖКГ 2007–2010, голова «Спілки власників житла України»;
Юрій Гаврилечко, експерт Фонду «Громадська безпека».

Прес-конференція відбудеться в РІА «Новини Україна» 7 квітня 2015 року, о 12:00.
Адреса: вул. Інститутська, 28, А