«Публічний аудит» оскаржує у ВСУ відмову ВАСУ в справі щодо незаконності створення НКРЕКП

ГО «Публічний аудит» звернулася до Верховного Суду України з проханням переглянути судове рішення Вищого адміністративного суду України, який відмовив представникам громадськості у відкритті провадження в справі, що стосується визнання незаконними указів Президента України про створення Національної комісії, що здійснює регулювання у справах енергетики та комунальних послуг. Про це повідомляє прес-служба громадської організації.

«”Публічний аудит” подав до Вищого адмінсуду України позовну заяву про визнання незаконними Указів Президента про створення НКРЕКП-. Ми чітко аргументували: гарант прийняв рішення про створення регулятора як центрального органу виконавчої влади, не маючи на те ні підстав, ні повноважень. Жодним Законом України не передбачена можливість створення та діяльності єдиної комісії, яка здійснює державне регулювання і у сфері енергетики, і у сфері комунальних послуг», – розповідає керівник «Публічного аудиту» Максим Гольдарб.

Він також вказує, що утворювати, реорганізовувати чи ліквідовувати міністерства або інші центральні органи виконавчої влади є прерогативою виключно Кабміну.

На переконання Максима Гольдарба, незалежні аудитори отримали неаргументовану відмову від ВАСУ щодо відкриття провадження. «Вищий адмінсуд вважає, що в «Публічного аудиту» немає підстав з подібними заявами до нього звертатися – мовляв, така ситуація «не породжує права на захист». Хоча ми чітко пояснили, що ми як громадяни зобов’язані підпорядковуватися рішенням НКРЕКП, зокрема сплачувати за встановленими нею цінами та тарифами, які вважаємо несправедливими і грабіжницькими. Так, згідно з нашими незалежними аудиторськими дослідженнями, тарифи на комунальні послуги завищені як мінімум в 2 рази, і це безпосередньо порушує наші права як споживачів», – стверджує він.

Виходячи з цього, «Публічний аудит» попросив ВСУ скасувати ухвалу ВАСУ та передати останньому на повторний розгляд справу щодо незаконності створення та діяльності НКРЕКП.

скан суд 1скан суд 2скан суд 3