Споживачам донараховують зайві обсяги газу – «Нафтогаз»

Оператори газорозподільних мереж всупереч рішенню НКРЕКП продовжують нараховувати споживачам обсяги газу з приведення до стандартних умов. Про це повідомив заступник голови департаменту з енергоефективності НАК «Нафтогаз України» Олексій Хабатюк на своїй сторінці у Facebook.
«Облгази проігнорували рішення НКРЕКП і продовжують нараховувати споживачам зайві обсяги газу. Вінницька, Волинська, Закарпатська, Запорізька, Чернігівська – це неповний перелік областей, із яких надходить чергова хвиля скарг споживачів», – написав Хабатюк. Тобто, у рахунках за березень не тільки не було зроблено перерахунок із жовтня минулого року, як того вимагала НКРЕКП, але й знову донараховано обсяги за березень.
Як і попереджав «Публічний аудит», облгази не звертають уваги ні на заяви Гройсмана, ні на рішення НКРЕКП: єдина інстанція, рішення якої вони виконують, – це суд. За останні п’ять років Кабмін та НКРЕКП настільки часто змінювали «правила гри», що учасники так званого «ринку» житлово-комунальних послуг припинили реагувати на ці зміни та всі питання вирішують у судовому порядку.
Починаючи з 2014 року, Уряд уже п’ять разів змінював норми споживання газу без лічильників, але щоразу постачальники скасовували ці зміни через суд, здійснюючи при цьому донарахування.
Наразі до судів стосовно оскарження норм споживання додалися ще й суди, в яких оскаржуються нарахування за приведення обсягу природного газу до стандартних умов. Відповідна методика затверджена Мінпаливенерго ще в 2004 році, але до останнього часу для розрахунків із населенням не застосовувалася.
За цією методикою, обсяг газу, який вимірював лічильник (без автоматичного регулювання температури й тиску газу) множиться на підвищувальний або знижувальний коефіцієнт залежно від місця розташування лічильника, температури повітря.
Так, наприклад, у Києві в січні при лічильнику на вулиці обсяг газу множиться 1,10 (+ 10 %), у Запорізькій області – на 1,11 (+ 11 %), у Рівненській – на 1,09 (+ 9 %), а в Луганській – на 1,12 (+ 12 %). Якщо лічильник газу розташований в опалювальному приміщенні, то в Києві обсяг газу множиться на 1,04 (+ 4 %), в Запорізькій області – на 1,06 (+ 6 %), в Рівненській – на 1,03 (+ 3 %), а в Луганській – на 1,06 (+ 6 %).
Розрахунки здійснюються облгазами відповідно до методики Мінпаливенерго, а крапку в суперечці щодо законності таких нарахувань має поставити суд, куди й звернулися постачальники газу (після перевірки Нацкомісії та накладення на них штрафних санкцій).