Суд щодо ціни на газ: з’явився новий висновок експертизи

У понеділок, 9 липня, відбулося засідання в справі щодо ціни на газ, у якій «Тарифна мобілізація» виступає позивачем до Кабміну. Виник важливий доказ – висновок ще однієї експертизи, цього разу вже про те, що ціна на газ не обґрунтована. Про це повідомив представник інтересів позивачів, адвокат, керівник Goldarb.Advice Яків Гольдарб.

«З’явився висновок ще однієї експертизи про ціну на газ, із протилежним виводом – ціна на газ не обґрунтована. Представники Кабміну, “Нафтогазу” та їм подібні, природно, були проти навіть долучення документу до матеріалів. Але суд задовольнив і прийняв», – написав він у своєму Facebook.

«Суд також розглянув та задовольнив і моє клопотання про виклик на засідання експертів, які підписали попередній висновок про обґрунтованість ціни на газ», – сказав він, додавши, що опоненти були обурені такою ініціативою. Щодо цього першого висновку експертів також було подано клопотання про його відхилення. Питання вирішуватиметься вже при винесенні рішення по суті.

Нагадаємо, «Тарифна мобілізація» подала позов до Окружного адмінсуду Києва, оскаржуючи установлену Кабміном ціну на газ, у червні 2016 року. У грудні 2016 було завершено всі судові розгляди, а справа перейшла на фінальний етап – письмове провадження. Рішення могло б бути ухвалене з дня на день. Проте протягом грудня постійно переносилися судові засідання через хвороби суддів, а в січні 2017 у двох із трьох суддів, які займалися цією справою, завершилися повноваження. До того часу суд не прийняв остаточного рішення по справі (хоча мав на її розгляд 8 місяців), для розгляду справи назначили  нового суддю, який почав ознайомлюватися з суттю справи від початку.