«Тарифна мобілізація» вимагає від влади негайно переглянути нормативи на газ та споживання тепла для населення

ВГО «Спілка власників житла України» та ГО «Публічний аудит» у рамках започаткованої ними громадської ініціативи «Тарифна мобілізація» надіслали офіційні звернення на ім’я Прем’єр-міністра, Міністра палива та енергетики, Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, голови НКРЕКП та голови Антимонопольного комітету вимогу про негайний перегляд нормативів на газ та споживання тепла для населення.

Про це повідомляє співініціатор «Тарифної мобілізації», керівник «Публічного аудиту» Максим Гольдарб.

«Ми вимагаємо негайного перегляду тарифів на послуги централізованого опалення (без лічильників), а також норм тепловитрат, на підставі яких сформовано ці тарифи. Крім того, «Тарифна мобілізація» висунула питання про терміновий перегляд норм використання газу населенням при використанні плити та газової колонки. У результаті очікуємо на повернення громадянам необґрунтовано відібраних у них коштів за оплату тепла й газу», – розповів Максим Гольдарб.

Представники «Тарифної мобілізації» аргументують свої вимоги тим, що норми тепловитрат, закладені в діючі тарифи на послуги централізованого опалення (без лічильників) (від 17.10.2014 № 146), вдвічі вищі за максимальні показники, передбачені Державними будівельними нормами України (ДБН-в.2.6-31:2006), а тому є абсолютно безпідставними і несправедливими.

«Стосовно норм тепловитрат, то вони за своїми показниками співпадають, а в деяких випадках взагалі перевищують діючі місячні норми тепловитрат в Якутії Російської Федерації. На щастя, кліматичні умови України суттєво різняться від Сибіру, тому не може бути жодних аргументів, щоб відмовити у нашому зверненні. Тим більше, що норми тепловитрат розроблені на підставі рекомендацій ще 80-х років минулого століття», – вказує співініціатор «Тарифної мобілізації».

За його словами, так само вдвічі завищені норми використання газу населенням за відсутності газових лічильників. Незалежні аудитори провели детальний аналіз, який показав, що ці норми в 2 рази перевищують фактичні обсяги споживання газу в квартирах із встановленим газовим лічильником. «У зв’язку з цим лише за минулий опалювальний період українці переплатити щонайменше 10 мільярдів гривень», – резюмує він.