Теперішня пенсійна реформа – класична шахрайська схема

Середній розмір пенсії в Україні станом на 1 січня 2018 року підвищився  на 35,7%, або на 652,15 грн, проти аналогічного періоду минулого року і становить 2480 грн. Про це  повідомляється в публічному звіті Пенсійного фонду України. Зокрема, мінімальна пенсія за віком у країні станом на 1 січня 2018 року збільшилася на 16,4 % – до 1452 грн, якщо порівнювати з січнем 2017-го.
Аналіз від «Публічного аудиту»
Варто нагадати, що в 2013–2014 рр. середня пенсія в Україні становила $ 185. У 2015 році її розмір впав до $ 100, а в 2016 році – $ 67, у 2017 році збільшився до $ 92. Тобто, середня пенсія на сьогодні становить 50 % від її розміру ще чотири роки тому.
«Ось уже півроку з усіх екранів влада розповідає про успішну пенсійну реформу та зростання пенсій, порівнюючи пенсію, яка була вчора, з пенсією, яка є сьогодні. А фактично ж сталося не підвищення, а скорочення доходів пенсіонерів на 75 %, а потім незначний підйом до 50 % від попереднього розміру», –  зазначає провідний аналітик «Публічного аудиту» Тарас Галайда.
За його словами, це класична шахрайська схема, коли в людини забирають все, а потім повертають незначну частину, але вона радіє, бо вже змирилася з повною втратою. А головне, не претендує на повернення відібраного.
Пенсійна реформа насправді завуальовано також відібрала в пенсіонерів їх заслужені гроші. Так, зниження вартості одного року страхового стажу з 1,35 % до 1 % від заробітної плати призвело до того, що зростання пенсії на 500 грн і більше отримали всього 3,6 млн пенсіонерів, або 30 % від їх загальної кількості. Решта 70 % пенсіонерів або не отримали надбавку зовсім, або змогли розраховувати на лічені копійки.
Зниження вартості одного року страхового стажу «з’їло» все або практично все підвищення пенсії – її розмір у середньому зменшився на 25 %. Зазначені зміни спеціально поєднали з «осучасненням» (індексацією), аби пенсіонери цього не помітили і не протестували.
«Адже для підвищення пенсій ніяких “реформ” не потрібно – для цього цілком достатньо постанови Кабміну. Однак для збільшення пенсійного стажу та зниження його вартості на 35 % одного рішення недостатньо – тут якраз було необхідне прийняття Закону, який Уряд успішно й “проштовхнув”», – пояснюють у «Публічному аудиті».
Крім того, збільшення страхового стажу, необхідного для виходу на пенсію, з 15 до 25 років, а з кожним наступним роком – ще на один рік (до тих пір, поки не буде досягнута позначка в 35 років), фактично позбавило мільйони людей права на пенсію.

У цілому ж за останні чотири роки загальні втрати українських пенсіонерів  від знецінення пенсій сягнули $ 62 млрд. Кожен український пенсіонер у середньому вже втратив $ 5200 і надалі втрачає близько $ 1300 у рік.