У Німеччині підготували стратегію для досягнення миру в Україні

Міністерство закордонних справ Німеччини оприлюднило стратегію з п'яти ключових пунктів, які мають допомогти в досягненні миру і стабільності в Україні, повідомляється на сайті зовнішньополітичного відомства ФРН.
«Після того як Росія незаконно анексувала Крим і підтримала сепаратистів на Сході, в Україні було вбито понад 10 тисяч осіб. Глибокий конфлікт у безпосередній близькості до Європи також є серйозним ризиком для безпеки Німеччини», – йдеться в повідомленні.
Опублікований на сайті зовнішньополітичного відомства Німеччини документ включає такі пункти:
  1. Виконання Мінських угод, які були підписані в 2015 році за участю Німеччини і Франції, але Росія та Україна неодноразово звинувачувалися в порушеннях угоди.
  2. Не допускати порушень міжнародного права, які вже виникли після приєднання Криму Росією. Для Німеччини безперечно, що незаконний референдум не може створити нову, законну державу. Федеральний уряд твердо підтримує територіальну цілісність України.
  3. Укріплення і захист спостерігачів ОБСЄ, які незамінні для мирного процесу, але неодноразово потрапляють під перехресний вогонь і не можуть виконувати свої функції.
  4. Розгортання «блакитних касок» для миру в регіоні, як це передбачено в Мінських угодах. Німеччина і надалі підтримуватиме дискусії про створення місії ООН з цілеспрямованим мандатом.
  5. Підтримка реформ в Україні, щоб вона розвивалася стабільно та мирно.

«По суті, всі перераховані вище пункти більше схожі на загальні заяви, ніж на конкретну дорожню карту для досягнення миру на Донбасі, – коментує юрист «Публічного аудиту» Володимир Тарчинський.Усім залученим у вирішенні проблеми сторонам давно відомо, що треба відвести озброєння, дотримуватися режиму тиші та розмістити на перших етапах миротворчу місію. Проблема в тому, що навіть початкові домовленості про відвід озброєння не дотримуються, і вже навіть не йдеться про те, що сторони не можуть домовитися про формат і мандат миротворчої місії ООН вже другий рік поспіль».