Український газ людям продають за ціною того, що привезений із Європи

13 лютого 2020 Комітету Верховної Ради України з питань енергетики і ЖКГ провів засідання Круглого столу на тему «Структура формування ціни на природний газ для населення (розподіл, постачання, коефіцієнти проведення до стандартних умов). Чи є ціна на газ конкурентною?». На ньому був присутній аналітик «Публічного аудиту» Тарас Галайда. 
За підсумками зустрічі він зазначив: «На жаль, на комітеті ніхто не шукав способів знизити тарифи, переглянути абонплату, або переглянути механізм оплати цієї абонплати. Шукали один єдиний метод: як переконати людей продовжувати платити, як переконати людей не обурюватися, як переконати людей мовчати, як обдурити людей, що ціна на газ нормальна».
В авторській програмі «Принцип Гольдарба» на телеканалі КРТ, Максим Гольдарб і Тарас Галайда більш детально обговорили ціну на газ в Україні та її складники.
На представленій владою інфографіці ми бачимо, що ціна газу для населення складається в тому числі з тарифу на транспортування газу від німецького хабу в Україну і тарифу на вхід в українську ГТС.
Якщо проаналізувати офіційну інформацію «Нафтогазу», ми побачимо, що в 2019 році він продав 8 мільярдів кубометрів газу безпосередньо українським споживачам плюс ще 4,6 млрд підприємствами ТКЕ, які виробляють тепло і гарячу воду. Сумарно виходить, що споживання населенням становить 12,6 млрд кубометрів газу.
Ще один слайд від «Нафтогазу» говорить про те, що «Укргазвидобування» поставило в 2019 році 13,6 мільярдів кубометрів газу для потреб населення.
У цьому абсурдність всієї формули: 12,6 млрд – це те, що було поставлено населенню, а 13,6 млрд – те, що було отримано від української компанії «Укргазвидобування», тобто українцям був проданий виключно газ, який був видобутий нашим рідним українським підприємством, ні з якого Берліну, Амстердаму чи Парижу він до нас сюди не йшов.

«Виходить, що формула ціни газу, прийнята Кабміном Гончарука для всіх нас, містить в собі завідомо неправдиві відомості, це брехня, це службове підроблення, в сукупності з посадовим злочином і зловживанням службовим становищем», – резюмував Гольдарб.

Нагадаємо також, що Пункт 11 Програми партії «Слуга народу» прописаний як «Скасуємо усі формульні ціноутворення на кшталт «Роттердам +», а на ділі «Роттердам+» замінили на «Амстердам ++».