Україна попросила США скасувати мита на імпорт металопродукції

Україна проводить з США переговори про виведення з-під дії введених мит на імпорт алюмінію і сталі, повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі.
Зазначається, що експорт товарів у США в І кварталі 2018 року становив $ 218,9 млн і виріс на $ 25,6 млн в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
У 2015 році в Америку було експортовано української металопродукції на $ 119,6 млн, в 2016 році – н а $ 89,7 млн, у 2017 році – на $ 175,6 млн.
Аналіз «Публічного аудиту»
На сьогодні США реалізують економічну політику, пов’язану зі зменшенням критичного рівня торгового дефіциту та підтримкою внутрішнього виробника.
У 2017 році зовнішньоторговельний дефіцит Америки збільшився на 12,1 % і досягнув максимальної позначки за останні десять років – $ 566 млрд (3 % ВВП). Оскільки американські ринки мають високу споживчу активність і додану вартість, будь-яка диверсифікація торговельних потоків на альтернативні ринки зумовлює зменшення прибутку імпортерів, що дає можливість тиснути на торгових партнерів.
У березні Трамп повідомив, що Вашингтон вводить ввізні мита на сталь у розмірі 25 % і на алюміній – 10 %, які діятимуть протягом тривалого періоду. За рахунок введення мит американці розраховують збільшити завантаження власних потужностей із 74 % до 80 %, тому додаткове виробництво сталі може становити 6,3 млн тонн. Зважаючи вартість ф’ючерсів на рулонну сталь у США (919 $/т), вигода металургів може сягнути $ 5,8 млрд.
Нагадаємо, що торговий обіг із Америкою є дефіцитним для України – $ 476,9 млн за підсумками I кв. 2018 року (експорт у США – $ 218,9 млн, імпорт зі США – $ 695,8 млн).
На сьогодні Україна не володіє ефективними важелями, які можуть вплинути на ситуацію з імпортними митами.
Раніше Мінторг США ввів імпортні мита (34,98–44,03 %) на українську катанку. За його даними, в 2016 році експорт катанки з України в Штати становив 146,47 тис. тонн, або $ 55,02 млн. Стосовно українських виробників металопродукції, то загороджувальні заходи зумовлять для них збитки, які, втім, не стануть критичними, оскільки для України ринок США не є значущим в питанні поставок катанки.
Серед експортних ринків української металопродукції основними є країни ЄС (32,7 % експорту), Близького Сходу (14 %) та інші країни Європи, включаючи Туреччину (14,4 %).
Так, під ударом може опинитися глобальна торгівля, а значить, і світова економіка. Можливе зростання інфляції через дефіцит товарів або ресурсів – у результаті монетарне посилення провідних Центробанків може посилитися. На мікрорівні мова йтиме про скорочення доходів транснаціональних корпорацій і просто експортерів, які зазнають негативного впливу збільшених тарифів, запровадження квот на експорт або імпорт та інших торгових бар’єрів. Подібний сценарій здатний негативно вплинути на світовий ринок акцій, при цьому посилиться волатильність.