Україні – мир: стратегія реінтеграції Донбасу

Поки перші особи нашої держави не поспішають представити цілісне бачення державної стратегії з реінтеграції Донбасу, «Публічний аудит» пропонує базис, який має лягти в основу мирного врегулювання конфлікту на непідконтрольних територіях.
Політичний блок
⁃ Відведення озброєння, встановлення українського контролю на кордоні з РФ.
⁃ Виведення всіх іноземних збройних формувань, військової техніки, а також найманців із території України під наглядом ОБСЄ, роззброєння всіх незаконних груп.
⁃ Передача важкої техніки міжнародній місії.
⁃ Ухвалення змін до Конституції України та закріплення широких автономних повноважень для Донецької та Луганської областей. Гарантії внутрішньої політики, у тому числі щодо культури і мови.
⁃ Забезпечення можливості проведення виборів за українським законодавством.
⁃ Відновлення роботи центральних державних органів виконавчої влади (Мін’юст, Казначейство, ДФС, інших органів).
⁃ Помилування та амністія шляхом введення в силу закону, що забороняє переслідування і покарання осіб у зв’язку з подіями, що мали місце в окремих районах Донецької та Луганської областей України.
⁃ Звільнення та обмін всіх заручників і незаконно утримуваних осіб на основі принципу «всіх на всіх». Цей процес повинен бути завершений найпізніше на 5-й день після відводу військ.
⁃ Монополія на підтримку правопорядку належить державі – привласнення собі такої функції з боку кого-небудь несе кримінальну відповідальність.
⁃ Реалізація реальної децентралізації з наданням максимальних важелів управління територіальним громадам (обрання правоохоронців, судової влади на містах тощо).
⁃ Організація роботи правоохоронного апарату, спрямованого на виявлення та покарання ініціаторів конфлікту, підбурювачів (у т. ч. ЗМІ), мародерів, військових злочинців.
Економічний блок
⁃ Негайна реалізація програми з відновлення Донбасу.
⁃ Забезпечення в Україні умов для відновлення знищеної і пошкодженої інфраструктури Донбасу, відновлення транспортного й торгового сполучення з регіоном.
⁃ Створення спеціальних економічних зон на територіях Донецької та Луганської областей зі спеціальним фіскальним режимом із метою відновлення економічного потенціалу регіонів.
⁃ Очищення території України від смертоносних пасток – мін.
Соціальний блок
⁃ Відновлення всіх без винятку соціальних виплат, повне погашення всіх заборгованостей.
⁃ Списання боргів позичальникам-мешканцям окремих районів Донецької та Луганської областей, які виникли за час конфлікту.
⁃ Забезпечення безпечного доступу, доставки, зберігання і розподілу гуманітарної допомоги нужденним.
⁃ Розвиток регіональних мов, культури, традицій.