Українці відзначали День перемоги

Максим Гольдарб під час авторської програми «Про тебе» запропонував розібратися глядачам, чим для них є 9 травня – святом Дня перемоги чи звичайним днем, що не дає приводів для святкування.
98 % українців із понад 40 тис. тих, хто зателефонував до студії телеканалу NewsOne, відповіли, що святкували День перемоги.

«9 травня 1945 року дало шанс всім дивитися телевізор чи виступати з його екранів, процвітати чи долати труднощів, але, так чи інакше, воно дало основне – мати власне життя. І такі результати голосування говорять, як в Україні сприймають цей Великий день. Більшість українців пам’ятають, хто переміг у Великій вітчизняній війні. Так, зі сльозами на очах, але ми перемогли. Країну тоді стирали з лиця землі, але сьогоднішні ветерани, а тоді – солдати та офіцери – зробили  все для того, аби Україна була на карті світу. Від нас же сьогодні залежить, чи залишиться вона на ній далі», – сказав Максим Гольдарб.

Від нагадав, що українцям є, кого вшановувати в цей день, адже з 30 млн людей, життя яких забрала війна на території СРСР, 10 млн осіб – вихідці саме з України. 2,5 млн українських солдат полягли в боях. 2,5 млн наших молодих людей були вивезені в Німеччину в рабство.
Із 6 млн убитих євреїв кожен четвертий загинув саме на нашій землі.
Сотнями тисяч обраховується кількість міст, сіл і селищ, домогосподарств, які були вщент знищені полум’ям війни.
Гольдарб нагадав, що вище керівництво Третього Рейху підписало плани, за якими була заздалегідь визначена кількість людей, що мала залишитися на території радянського простору, завойованого німцями. Йшлося про 15 млн осіб – інші підлягали «утилізації».

«Біда, що прийшла сюди, була настільки всеосяжна, такого грандіозного масштабу, з якою в новітній історії не стикався ніхто й ніколи. Навіть частина тих, хто вважав, що за допомогою німців можна повернути незалежність Україні, зрештою розгорнула свою зброю проти німецьких окупантів. Але були й ті, хто одягнув нацистську форму та став членом підрозділів СС «Нахтігаль» та «Галичина»; хто служив нацистам у допоможній поліції; хто вбивав мирних людей. Такі теж були, і вони не можуть вважатися українськими героями. Тим більше, що увесь звіт визнав СС злочинною організацією, діяльність якої була спрямована проти людства і людяності», – переконаний він.

За його словами, в України є беззаперечні герої, якими українська земля повинна пишатися і кого ставити в приклад дітям. Серед них не було поділу національності, їх поєднував спільний ворог – нацизм, який сьогодні заново загрожує нашій країні. Вони звільняли країну від коричневої чуми, захищали цивільне населення, обороняли свою землю.
Максим Гольдарб підкреслив, що ефірний час програми «Про тебе» дозволяє йому назвати всього декілька з сотні тисяч імен, ким має пишатися, кого повинна вшановувати Україна, – це Іван Кожедуб, Поліна Гельман, Євгеній Березняк, Ульяна Громова, Катерина Зеленко та інші.
У програмі також взяв участь ветеран Великої Вітчизняної Війни Єфим Павлович Злотника. Він розповів про свій бойовий шлях, а на сам кінець звернувся до телеглядачів: «Ми маємо бути сильними та міцними. З любов’ю ставитися один до одного. Поважати один одного. Це дуже багато значить для Перемоги».