Уряд свідомо заклав недостатньо коштів на субсидії і тепер активно скорочує кількість субсидіантів

Субсидії за травень не буде в квитанції. Так, Постановою Кабінету міністрів України № 329 від 27 квітня 2018 року змінено порядок нарахування субсидії громадянам України: зараз здійснюється технічний процес нарахування за новим порядком. У зв’язку з цим розмір субсидії за травень не буде відображений у квитанції.
Аналіз «Публічного аудиту»

Загальний річний бюджет на субсидії становить 71 млрд грн.

Згідно з останніми даними Державної служби статистики України, за січень–травень 2018 року, держава перерахувала постачальникам ЖК-послуг у вигляді субсидій 47,62 млрд грн і ще залишилась винною за спожиті послуги на 11,04 млрд грн. Отож, сумарно витрачено 58,66 млрд грн.

Виходить, до кінця року залишається 12,34 млрд грн, або 17,4 % від усього бюджету, чого, безумовно, не вистачає. Тобто, «Публічний аудит» вкотре повторює, що при формуванні бюджету на 2018 рік Уряд свідомо заклав недостатньо коштів на субсидії: знаючи, що потрібно 100–120 млрд грн, у головному кошторисі країни прописали тільки 71 млрд (причому, з них треба погасити за минулий рік 25 млрд грн).

У зв’язку з нестачею коштів, замість того, щоб кинути всі сили на пошук додаткових резервів; переглянути фінансування інших державних програм, Уряд вирішив не обтяжувати і скоротити кількість субсидіантів.