Вбивства на Майдані: чи готова Україна чути правду?

Минуло чотири роки з подій на Майдані, де відбувся один із найстрашніших злочинів в історії України за останні 26 років. 125 загиблих. Жодного вироку про ув’язнення вбивць. 1 461 день «окозамилювання» українців.
Втім, відповідь на питання, кому були вигідні масові вбивства в Києві чотири роки тому, є – для цього достатньо скласти декілька фактів.
Факт 1. Усі вбивства нинішня влада «списала» на президента-втікача, сказавши, що саме йому так було вигідно. Проте, що отримав Янукович від розстрілів, якщо він дав таку команду своїм підлеглим? Дику ненависть, нерозуміння з усіх боків (навіть його апологетів), неприйняття, визнання злочинцем, цькування у всьому світі. І він не міг цього не передбачити. При бажанні «задавити» Майдан, він зробив би це від початку, причому, по повній програмі: поліція була в його руках, внутрішні війська – також, СБУ – у нього, прокурори, судді – сюди ж. Він збудував для себе тоді всі необхідні вертикалі. Однак перші кулі в такому випадку отримали б так звані лідери Майдану. Жодного ж «кролика» не вбили – загинули звичайні люди. Випадковий збіг?
Факт 2. Тоді міліція, а зараз поліція, отримувала табельну зброю, що офіційно закріплена за кожним із міліцейських, вона пронумерована. Відповідні дані внесені до кулегільзотеки, а тому визначити, з якої міліцейської зброї був зроблений постріл, не складає труднощів. У нашому ж випадку чималу кількість жертв отримали кулі, смертельні поранення зі зброї невстановленого зразка. У те, що беркут виходив проти людей із обрізами (саморобна вогнепальна зброя), вилученими у кримінальників, віриться насилу.
Факт 3. Експерти, що вивчали траєкторію польоту куль (трасологи), вказують, що стрілянина велася з будівель, які на той момент перебували під контролем саме протестантів. Про це свідчать і деякі іноземні журналісти, які зафіксували відкриті вікна, звідки велася стрілянина.
Факт 4. На італійському телебаченні нещодавно транслювався сюжет, де кореспондент розмовляє з двома грузинами, які чітко говорять, що їх найняли для участі в акціях Майдану і віддали наказ стріляти по всіх, в тому числі по протестантах. Відео транслювалося на різних іноземних телеканалах, крім українського телебачення.
Сьогодні ситуація ускладнюється ще й тим, що ці грузини назвали й конкретних людей, на той момент так званих лідерів Майдану Пашинського, Парубія, Парасюка, які віддавали подібні накази, а також нібито самі стріляли по інших людях. На тлі цього доречно згадати заяви Парасюка, що Україна не готова до правди про те, хто стріляв на Майдані.
Факт 5. Хто отримав максимальний «ефект» від біди на Майдані? Відповідь проста: ті, хто потім прийшов до влади.
Янукович і тодішні опозиціонери-представники Майдану за сприяння європейських дипломатів напередодні всіх стрільбищ домовилися про дострокові перевибори президента – визначилися, підписали необхідні документи, Янукович погодився на висунуті умови, розуміючи, що йому доведеться піти. Усе ніби запускалося в більш-менш цивілізоване русло – Майдан мав бути розпущений. Проте такий результат влаштовував не всіх: дехто вирішив довести ситуацію до тієї точки кипіння, коли крок назад виявився б неможливим – і її довели, і загинуло 125 людей!
Царство небесне всім тим, хто поліг тоді в центрі міста – і одягненим у міліцейську форму, і цивільним людям.
P.S. Все, що сталося потім, Ви, співгромадяни, знаєте і без мене. Кожен відчув це на своєму бізнесі, власному спорожнілому гаманці, коли українська сім’я сьогодні збідніла в 4 рази. Економіка розвалилася навпіл. Тому владі залишається наразі тільки брехати та шукати ворогів – зовнішніх і внутрішніх. Виховувати в людях ненависть і нетерпимість, тому що досягнень, яких очікували люди, що вийшли на головну площу країни, немає, взагалі. Навряд чи ті, хто щиро вийшов на Майдан, очікуючи позитивних змін у країні, прагнув до того, що відбувається сьогодні.