Влада готова залучати позикові кошти на будь-яких умовах

Залишки коштів на Єдиному казначейському рахунку станом на 1 грудня 2018 року становили 17,205 млрд грн, що на 17,5 % більше показника місячної давності.

Про це повідомляється на офіційному сайті Державної казначейської служби.

Рік тому на ЄКР коштів було в 3,1 рази більше – 54,1 млрд грн, за листопад 2017-го вони збільшилися на 5,54 млрд грн, нагадує «Інтерфакс-Україна».
«Публічний аудит» коментує, за рахунок чого влада фінансує бюджетний дефіцит.
Станом на 01.12.2018 залишки на єдиному казначейському рахунку становили 17,2 млрд грн ($ 614 млн). За аналогічний період попереднього року – 54,1 млрд грн ($ 2 млрд). Зменшення коштів на ЄКР свідчить про низький рівень адміністрування бюджетних доходів, що може вплинути на дефіцит фінансування бюджетних програм.
За даними Казначейства, від початку року станом на 29 листопада до державного бюджету було перераховано 834,2 млрд грн, а отже, його дохідна частина не виконана на 25,1 млрд грн.
Оскільки НБУ вже перерахував увесь свій прибуток (44,6 млрд грн), який перераховується рівномірно протягом року, а НАК «Нафтогаз України» вже виплатив 90 % від усіх сукупних податкових та дивідендних платежів за 2017 рік, реальне виконання бюджету є більш песимістичним, ніж показники касової звітності, а нерівномірний розподіл прибутку за підсумками року призведе до подальшого збільшення бюджетного дефіциту.
За 10 місяців 2018 року Уряд зміг забезпечити фінансування бюджетного дефіциту (граничний рівень встановлений на планці у 86,6 млрд грн) лише на 6,1 млрд грн (7%), а це свідчить про гостру нестачу коштів для фінансування всіх бюджетних витрат.

«Розуміючи, яка критична ситуація наразі з державними фінансами, влада вирішила забезпечити фінансування за рахунок позикових коштів (на будь-яких умовах)», – коментує провідний аналітик «Публічного аудиту» Дмитро Ляшок.

Так, наприкінці жовтня Мінфін залучив кошти завдяки розміщенню євробондів на $ 2 млрд під 9–9,75 % річних – найдорожче розміщення в історії (на 0,3–0,4 % вище, ніж прибутковість за наявними паперами з подібним терміном погашення на ринку). Частина валютних коштів після продажу НБУ надійшла на гривневий казначейський рахунок. Однак цих коштів в умовах 3 % невиконання бюджету (це понад 20 млрд грн) і відсутності джерел для фінансування дефіциту не вистачить, аби повністю покрити бюджетні витрати, прогнозують у «Публічному аудиті».