Як столична влада подарувала «мирову» угоду «Нафтогазу»

«Нафтогаз» і «Київтеплоенерго» підписали мирову щодо боргових зобов'язань «Київенерго», повідомляє прес-служба «Нафтогазу» в Twitter. Тож, у НАК прогнозують, що гаряче водопостачання відновиться орієнтовно через сім днів.

Як зазначається, угода була підписана  9 жовтня, а вже наступного дня її має  затвердити суд.
«Публічний аудит» вирішив нагадати, внаслідок чого зав’язався спір та як столичні монополісти півроку тримали киян у «заручниках» своїх «розбірок».
Наприкінці травня 2018 року, після повернення орендованих підприємств від «Київенерго» столиці, «Нафтогаз» відмовився укладати договори на поставку газу з КП «Київтеплоенерго», вимагаючи погашення боргів «Київенерго».
«Київенерго» накопичила перед НАК борг у розмірі 4,7 млрд грн, який у національній компанії вирішили перекласти на Київ та киян.
Так, «Нафтогаз» заявляв, що готовий укладати договір про постачання газу з «Київтеплоенерго» відразу після вирішення питання про правонаступництво за борговими зобов’язаннями шляхом укладення договорів переведення боргу між «Київтеплоенерго», «Київенерго» і «Нафтогазом».
Свої вимоги він аргументував Ст. 22 ЗУ «Про теплопостачання», яка передбачає, що договори на постачання й транспортування енергоносіїв укладаються з правонаступниками реорганізованої теплопостачальної та/або теплогенеруючої організації виключно за умови погодження порядку погашення заборгованості з оплати спожитих енергоносіїв і послуг щодо їх транспортування та постачання за попередній період.
Однак Господарський суд Києва виніс рішення на користь міста. Він  аргументував це тим, що Ст. 22, на яку посилалися в «Нафтогазі», суперечить положенням ч. 4 Ст. 13, ч. 1, 4 Ст. 41, ч. 2 Ст. 61 Конституції України, у зв’язку з чим відсутні підстави для висновку про наявність заборгованості КП «Київтеплоенерго» за спожитий природний газ.
Господарський суд ініціював звернення до Верховного Суду з проханням внести до Конституційного Суду подання щодо конституційності Ст. 22 закону України «Про теплопостачання».
Минулого місяця Апеляційний суд відхилив скаргу на рішення суду щодо визнання КП «Київтеплоенерго» правонаступником газового боргу ПАТ «Київенерго» перед НАК «Нафтогаз України». Таким чином, суд погодився з судом першої інстанції і підтвердив, що комунальне підприємство разом із громадою Києва не повинне  платити борг приватної акціонерної компанії «Київенерго» в кілька мільярдів гривень.

«Позиція міської влади прийняти борги після виграних судів виглядає абсурдною, а від прийнятого ними рішення за кілометр віє корупцією», – коментує керівник «Публічного аудиту» Максим Гольдарб.

Незважаючи на те, що Господарський суд разом із Апеляційним судом стали бік міської влади, сама влада вирішила піти на поступки «Київенерго» і «Нафтогазу», вирішивши прийняти борги.

«Протримавши столицю півроку “в заручниках” своїх договірняків, компанії все-таки досягли своєї мети і передали борги місту», – резюмує Гольдарб.