Замість демонополізації ринків, бізнес в усіх напрямах монополізується

Зростання економіки, зміна моделі виробництва і подальша демонополізація ринку – ключові завдання Уряду. Про це сказав прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі з народними депутатами.

Учасники зустрічі звернули увагу на необхідність посилення процесів демонополізації ринків і посилення ролі Антимонопольного комітету в якості ключового органу захисту конкуренції.
Експерт «Публічного аудиту» Тарас Галайда розповідає, що на практиці, замість демонополізації ринків, бізнес в усіх напрямах все більше монополізується. Дрібні учасники свою діяльність згортають, а великий монопольний бізнес підтримується і стимулюється державою.
«Нібито піклуючись про безпеку харчових продуктів, вводяться заборони на приватну продаж сільськогосподарської продукції. Під приводом боротьби з бідністю і бажанням збільшити доходи населення, малий і середній бізнес піддається посиленому податковому тиску, результатом чого є банкрутство і закриття сотень тисяч приватних підприємств і підприємців.
Антимонопольний комітет практично знищений: замість виконання своїх ключових функцій він перетворився в інструмент платного блокування небажаних результатів тендерів.
Замість прозорої регуляції, Уряд та інші регулятори вводять корупційні, непрозорі формули («Роттердам +», «Дюссельдорф +», «RAB-тарифи»), вимиваючи десятки мільярдів із кишень українців.
Уряд декларує підтримку фермерів і захист їх прав на землю, а на справі робить все для того, аби розорити їх і вижити з цієї землі, а на їх місце поставити свої латифундистські холдинги.
На сьогодні в руках приватних господарств сконцентровано:
  • 68 % поголів’я великої рогатої худоби;
  • 77 % поголів’я корів;
  • 45 % поголів’я свиней;
  • 85 % поголів’я овець і кіз;
  • 41,5 % птахів.
Населення виробляє 40 % м’яса, 63 % молока і 35 % яєць на загальну суму близько 150 млрд грн у рік. Під виглядом турботи про «безпеку харчових продуктів», тепер знищуються конкуренти в особі приватних господарств, повністю монополізується ринок м’ясо-молочної продукції.
Гройсман заявляє про підтримку тваринників, забезпеченні їх технікою і кредитами, але реально державна підтримка сільгоспвиробників починається та звершується фінансуванням власних холдингів. У 2017 році кошти з програми підтримки тваринництва отримали, наприклад, Юрій Косюк (колишній перший заступник глави адміністрації Президента Порошенко) – 1,4 млрд грн і Олег Бахматюк (наближений до Президента, власник найбільшого агрохолдингу України «UkrLandFarming») – 517 млн грн».